Консоль (високий та вузький стіл) можна вважати одним із найуніверсальніших предметів меблів. Поставте поруч із консоллю пару низьких лав, м’яких оттоманок або 45-сантиметрових кубів – вийдуть стильні пересувні місця для сидіння.

Добре також виглядають два стільці по обидва боки від консолі (тільки не робіть те й інше одночасно). Вільний простір шириною від 2 до 2,5 м – це майже завжди чудове місце для столу-консолі з двома стільцями.

Така комбінація чудово заповнює простір, а стільці за потреби завжди можна переставити в інше місце. Поставте на стіл красиву тацю з журналами, орхідеєю та ароматичною свічкою.

Додайте одну або дві лампи, залежно від розмірів столу (вони не повинні займати всю поверхню), – і готово.

Якщо в центрі кімнати у вас є окрема група місць для сидіння, стіл-консоль позаду дивана (вони повинні стояти впритул) закриє від поглядів його порожню спинку.

Стіл не повинен височіти над спинкою дивана (в ідеалі він повинен бути сантиметрів на десять нижче, щоб все, що ви на нього покладете, теж не височіло над диваном); якщо стіл недорогий, можна вкоротити ніжки до необхідної висоти.

Для того щоб візуально заповнити простір під консоллю, поставте туди пару лав або кімнатні рослини в довгому прямокутному кашпо (підійдуть і менші два кашпо).

Додайте лампи на столі (для них знадобиться низько встановлена ​​електрична розетка, яку може додати електрик) або пару високих свічок у високих скляних свічниках, якщо поруч немає розетки.

Якщо дозволяє вільне місце, встановіть на підлозі по обидва боки від консолі два однакові декоративні предмети (наприклад, банкетки, керамічні фігури висотою трохи нижче дивана, високі рослини, пару витончених маленьких стільців, надто тендітні, щоб на них сидіти, але надто красивих, щоб залишити їх у магазині).

Якщо ви ставите дивани спинками один до одного, розділіть їх консоллю з двома лампами – це дозволить читати сидячи на диванах, а також розмаїть у висоту предметів у кімнаті.