Замислюючись про оновлення інтер’єру вітальні або кардинальну зміну стилю в цій кімнаті, кожна жінка стикається з необхідністю заміни штор. Адже цей аксесуар багатофункціональний за своєю природою.

Вони є останнім штрихом у декорі, надаючи інтер’єру завершеності і акцентуючи увагу на стилістичній складовій, вони ж, обрамляючи вікна, створюють атмосферу затишку та комфорту в кімнаті.

Істотний і їхній безпосередній функціонал, який полягає у дозуванні денного світла та тепла та захисті приміщення у темний час доби від небажаних сторонніх поглядів.

Купуючи штори у вітальню, люди прагнуть висловити своє особливе ставлення до цієї кімнати, адже саме тут, найчастіше, відбуваються зустрічі з друзями, організовуються посиденьки з родичами та ведуться задушевні розмови з домочадцями.

Від чого відштовхуватися вибираючи штори у вітальню? Тут може бути кілька варіантів, вибирайте те, що вам найбільше імпонує:

1. Найчастіше штори підбирають таким чином, щоб вони гармоніювали зі шпалерами або фарбою на стінах. У цьому випадку можна зіграти на контрасті або підібрати фіранки в близькій колірній гамі.

2. Як варіант, можна створити єдиний ансамбль з текстильними виробами, які будуть знаходитися в кімнаті. Нерідко в єдиному кольорі виконують штори, покривала та наволочки на подушках.

3. Менш поширений метод, але також дуже вдалий, це підбір штор в тон до меблів. Якщо вас такий тандем влаштовує і він гармонійно вписується в навколишнє оточення, то чому б не реалізувати його.

За допомогою штор можна візуально впливати і на габарити приміщення:

  1. Холодні відтінки – сірий і синій додадуть кімнаті глибини.
  2. Жовтий, червоний та помаранчевий додадуть кімнаті затишку та збільшать приміщення.
  3. Глибокі темні кольори – фіолетовий, темно-зелений, темно-синій, здатні зробити компактною велику кімнату.

Не варто забувати і про матеріал, з якого виготовлені штори:

1. Якщо ви плануєте створити у вітальні камерну та приглушену обстановку, то зупиняйте свій вибір на важких світлонепроникних портьєрах.

2. Якщо ваша мета – легкість і невимушеність, то вам допоможуть реалізувати задумане штори з повітряних і легких матеріалів.

3. Для класичних інтер’єрів найчастіше використовують тканини середньої густини з благородною матовістю.

Що стосується практичної сторони питання, то для вітальні варто вибирати штори з тканин, які не притягують до себе багато пилу (як наприклад, це робить оксамит), не схильні до вигоряння, витримують багаторазові прання і легко гладяться або зовсім не мнуться.

При правильному виборі штор, ваша вітальня стане найпривабливішим місцем у вашому будинку.