Маньєризм – один з найцікавіших стилів в оформленні інтер’єру. Народився він в середині XVI століття, коли тенденції Ренесансу вже відходили на другий план, а віяння бароко ще не набули поширення.

Найбільш вдалим вибір цього стилю буде в оформленні вітальні. При цьому важливо ретельно обміркувати деталі, врахувати особливості цього оформлення. Обравши напрямок маньєризму в якості головного в оформленні кімнати, можна вибрати меблі на beldrevmebel.ru, що допоможе створити завершену картину вітальні.

Характерні риси маньєризму

Маньеризм – це поєднання складних форм і простоти задуму, якесь наслідування попереднім стилям. Для створення стилістичної правильності, оформлювачі використовують фальшиві двері, використовують ілюзорні прийоми (наприклад, в аркових прорізах-обманках). Стіни найчастіше декорують фресками, розписом або певним орнаментом.

У маньеризме немає строгих правил, а тому чудово підійдуть всілякі вироби та хитрості інтер’єру. Це цінується економними любителями антикваріату, яким особливості маньєризму дозволяють замінити старовинні речі виробами. Що стосується прикрас, то маньеризм буквально перевантажений ними. Всілякі декоративні елементи можуть вільно співіснувати разом, не створюючи враження перевантаженості.

Вимоги стилю в інтер’єрі кімнати

Якщо при оформленні кухні або ванній маньеризм здасться просто недоречним, то вітальня в тому стилі набуває рис розкоші і неповторного смаку. У маньеризме дуже важливо зберегти його головні особливості. Це дуже важливо, оскільки, втративши одну з основ, можна зіпсувати атмосферу кімнати.

Маньеризм – це пишність. Доречним буде використання не тільки орнаментів і ліпнини, але і скульптурних композицій. Це додати химерності, без якої стиль цей просто немислимий.

Не менш серйозно варто поставитися і до переходу світла. У вітальні найкраще це зробити за допомогою дзеркал, розмістивши їх в певних ділянках, в нішах або навпроти вікон. Необхідно досягти плавного переходу світла в тінь. Ще одна риса маньєризму в сучасному інтер’єрі – еклектичність. В одній кімнаті можна поєднувати предмети, які відносяться до різних епох.

Вибір меблів

«Родзинка» маньєризму – це меблі, яка повинна підкреслювати вишуканість стилю і створювати враження якогось руху, «легкого хаосу», вишуканою недбалості. Для вітальні підійде масивні меблі, виконана в різних металевих відтінках. Тканина на обшивці повинна бути яскравою, допускаються помітні візерунки. Найкращий варіант – антикварні меблі, однак навіть підробка, виконана на замовлення, задовольнить вимогам стилю.

Маньеризм – непростий, але самобутній стиль. У ньому немає гармонії і спокою, зате є чимало помітних елементів, які підкреслять незалежний дух їх власника. Без сумніву, вітальня, оформлена в такому стилі, стане яскравим акцентом, що привертає увагу і інтерес.