Як предмет інтер’єру диван є досить об’ємним. Тому обстановка з його застосуванням повинна бути ретельно продумана.

По-перше, важливим параметром є його колір. Наприклад, світлі тони допомагають створити затишок і роблять візуально приміщення світлішим. Темні відтінки надають чіткі обриси і ще практичні.

По-друге, вибір дивана також визначають розмір кімнати і його функціональне призначення. Якщо їм буде користуватися дитина, то можна підібрати цікавий дизайн і більш просту конструкцію з вбудованими ящиками. Якщо диван потрібен для прийому гостей, то купується диван-ліжко або ж, навпаки, модель без інших функцій.

Найчастіше складаються ситуації, коли хочеться придбати диван, який мав би ряд властивостей, характерних для двох різних моделей. У магазинах серед готових виробів можна і не знайти бажане рішення, оскільки асортимент представлений в основному для широких мас. В цьому випадку є можливість звернутися в меблевий салон для створення свого індивідуального дивана.

Замовити чи придбати готовий?

Ринок послуг в даний час дуже розвинений. Тому замовити неповторний диван не складе труднощів. Спочатку потрібно визначитися з його призначенням і в який з кімнат його належить розмістити, оскільки від цього залежать бажані розміри вироби. Матеріал може бути будь-яким. Дивани бувають яскравими, пастельних або темних відтінків. Можна його зробити строкатим або застосувати будь-яке поєднання кольорів. У плані конструкцій теж існує безліч рішень. Якщо звернутися за консультацією до досвідченого майстра, то він підкаже більш надійний варіант. Крім того, можна доповнити його оформлення різними аксесуарами. Виготовлення дивана на замовлення є оптимальним варіантом, оскільки меблеві салони часто застосовують гнучкі системи знижок, і проводять акції з безкоштовною доставкою до дверей приміщення.

Часто люди купують готовий диван. У цьому теж є свої плюси:

• Меблі буде майже відразу встановлена ​​в приміщенні.

• Готову річ легше уявити в загальному інтер’єрі кімнати.

Проте, є недоліки:

• Інтер’єр не буде вже індивідуальним, оскільки готові меблі створюється в кількох примірниках.

• За допомогою такого дивана не вдається досягти бажаного розміру, забарвлення або функціональності.

• Таку річ завжди хочеться чимось доповнити, або щось в ній змінити.

До дизайнеру все-таки варто звернутися за допомогою. І сформувати проект майбутнього дивана. Зате така річ допоможе створити унікальний інтер’єр і створить бажаний комфорт і затишок.

Як визначитися з розміром?

Розмір дивана залежить від параметрів приміщення. Так, наприклад, якщо це велика вітальня і друзів в гостях вечорами буває багато, то можна встановити кутовий диван і досить великий або два маленьких. Якщо ж сім’я велика, то підхід при виборі меблів аналогічний. При маленькій вітальні і при проживанні однієї людини, диван можна підібрати невеликий, який буде використовуватися для читання книг або перегляду телевізора.

Вибір кольору

Кольорове рішення також залежить від мети використання. Так для сну і відпочинку найкраще підходять спокійні або приглушені кольори. Якщо хочеться домогтися яскравого візуального ефекту в інтер’єрі, то вибирають насичені відтінки.