Абсолютно всі споруди та будівлі можуть зазнавати фізичного зношування, тобто втрати своїх властивостей. Якщо будівля втрачає лише зовнішні якості, це призводить лише до додаткових фінансових витрат, а зниження міцності своєю чергою може стати причиною великих проблем.

Особливо це стосується несучих конструкцій. Саме тому фахівці рекомендують і стверджують, що важливо періодично проводити ревізію і при необхідності виконувати посилення перекриттів. Посилення плит перекриття здійснюється для відновлення їх міцності та цілісності. Проводиться дана робота при реконструкції будівель і планових ремонтних роботах. Також подібні заходи можуть бути необхідні при зміні призначення приміщення, наприклад, якщо в ньому встановлюється важке обладнання. Посилення ребристих плит перекриття вважається максимально важливим заходом, виконанням яких можуть займатися лише професіонали.

Однією з найпопулярніших причин утворення можливого дефекту є корозія арматури. Необхідно мати на увазі, що виявити проблемні ділянки максимально складно, тим більше якщо вони приховані оздоблювальними матеріалами. До явних ознак зносу варто віднести:

  • Поява сколів;
  • Поява світлих і темних плям;
  • Відшарування стяжки на підлозі;
  • Утворення глибокої тріщини.

посилення перекриття вважається важливим етапом і може виконуватися як з верхньої, так і з нижньої сторони. Одним з найефективніших методів вважається зміцнення плити знизу, в зоні напруг, що розтягують. Головним критерієм під час виконання подібних видів робіт є визначення реального навантаження.

Сам вибір методики збільшення несучої здатності залежить від особливостей самої споруди і від обраного матеріалу. Наприклад дерев’яні найчастіше підлягають повній заміні, а ось металеві можуть бути посилені звичайними класичними способами.

Пріоритетним моментом при будівництві будівель вважається правильною розрахунок несучої здатності всіх елементів, з урахуванням необхідних отворів і прорізів. Але при цьому часто виникають ситуації, коли слід зробити різні ходи. Тому обов’язково потрібно виконати перерахунок характеристик і посилити дані отвори.