Нові технології дозволяють зводити будинки в стислий термін із добрими характеристиками. Зручні, місткі, теплі. Популярними у всьому світі стали каркасні будинки у скандинавському стилі.

Розбираємось, у чому переваги такого будівництва, особливості матеріалів, що використовуються.

Основні елементи будівель

Можна подивитися проєкти на спеціалізованих ресурсах, щоб краще представляти специфіку споруд та зовнішній вигляд таких будинків. Вони чудово вписуються в будь-який пейзаж, органічно виглядають у міській та лісовій зонах. Зведення стін, починаючи з фундаменту, займає від кількох тижнів.

Скандинавський стиль характеризується:

  1. Наявністю великого простору, засклених терас, великих вікон.
  2. Часто використовуються прості двосхилі дахи.
  3. Зовнішні стіни оздоблені масивними дерев’яними балками контрастного кольору або штучною імітацією.
  4. Будуються з використанням екологічних технологій та матеріалів. Має один поверх, мансарду. Форма основи квадратна або прямокутна, що дозволяє з максимальною користю облаштовувати кожен сантиметр площі.
  5. Внутрішнє оздоблення виділяється лаконічністю, простою геометричною лінією меблів. В інтер’єрі переважають м’які, природні кольори.
  6. Відрізняються міцністю, довговічністю. Середній вік експлуатації розрахований на 50 років.

Особливості будівництва каркасних будинків

Будівлю можна зводити за готовим проєктом або замовити індивідуальні параметри. Скандинавський стиль передбачає велику різноманітність типових будівель, з гаражем і без, широким ґанком, кілька поверхів, наявність господарських будівель, льохів.

Каркасне будівництво відрізняється низкою переваг, використовує вже готові панелі, будівельні модулі. На місці достатньо зібрати деталі разом і новий будинок готовий до подальшого оздоблення. Єдиним негативним нюансом такого будівництва є транспортування великих конструкцій на місце будівництва. Потрібна важка техніка, що підвищує остаточну вартість житла.

Закладку будинку починають із заливання фундаменту, який складається з бетонної стяжки, утеплювача (полістиролу), армованих напрямних. Така підлога краще зберігає тепло, на нього можна відразу укладати ламінат, дошку для підлоги.

На наступному етапі починають збирати дах із міцних блоків. Крокви надійно скріплюють між собою. Для покриття покрівлі використовують м’яку черепицю, металопрофіль, натуральні матеріали.

Будинок за каркасними технологіями відрізняється зручністю, окремі елементи легко замінити, не потрібно додаткового утеплення. Зовнішнє оздоблення виглядає привабливо навіть через роки.