Тканинні натяжні стелі виготовляються з текстилю, виготовленого штучним шляхом. Основою для такого матеріалу є нитка полістиролу.

Вона відрізняється високою еластичністю та міцністю. Використання полімерної тканини дозволяє створювати полотна великих розмірів. Максимальне значення ширини такої натяжної стелі досягає показника 5,2 метра.

Переваги тканинних стель

Сучасні матеріали з полістиролу відрізняються високою міцністю та довговічністю експлуатації. Тканинні стелі – це вигідна інвестиція у стильний інтер’єр свого будинку. До основних переваг тканинних натяжних конструкцій відносять:

  • матеріал більш екологічний ніж ПВХ плівка;
  • зберігає колірні характеристики протягом тривалого часу;
  • не схильний до горіння;
  • розкрійка полотна відбувається на місці монтажу;
  • швидкий монтаж холодним способом.

Головним недоліком матеріалу є його дорожнеча, а також невеликий вибір колірної гами. Монтажники мають бути професіоналами, оскільки полотно встановлюється лише один раз – заново закріпити якісно його не вдасться.

Правильна методика монтажу тканинних стель

Перед початком робіт поверхня стелі має бути очищена від забруднень і бути рівною. Потім визначається рівень, на якому монтуватиметься полотно, проводяться відповідні виміри (наноситься розмітка). Після цього необхідно встановити монтажний профіль з алюмінію. Матеріал заводиться за профіль із невеликим запасом у 2-3 см.

Процес натягу стелі необхідно проводити поступово, не потрібно поспішати і ризикувати пошкодити дороге полотно. Натяг проводиться від центру до кутових частин. Краї тканинного матеріалу необхідно міцно закріпити у монтажних профілях. У разі неправильного кріплення, стеля може втратити свою цілісність та зовнішню привабливість.

Другим дієвим способом для монтажу стелі є конструкція дерев’яного бруса – спеціальна рама для закріплення матеріалу. Полотно приклеюється до рами за допомогою клейкої стрічки. Для процесу встановлення натяжної конструкції потрібний набір інструментів: молоток, рівень (бажано лазерний), шнур для розмітки, будівельний ніж, перфоратор. Враховуючи дорожнечу будівельних інструментів, установку тканинної стелі краще доручити професійним будівельникам.