Сучасні технології дозволяють створювати максимально правдоподібні яскраві малюнки. Це сприяло появі фотошпалер – шпалер, які виглядають максимально реалістично.

Вони досить широко використовуються для оформлення інтер’єру. За допомогою фотошпалер виділяють акцентну стіну або її частину, прикрашають стелю (особливо багаторівневу), двері, торці шаф. Іноді полотнами імітують реальні об’єкти – двері, вікна, колони для створення симетрії, руйнування звичного простору та ілюзії повного занурення.

Переваги

Сучасні технології дозволяють отримати максимально реалістичні принти. Їх важко відрізнити від справжніх. Кольори соковиті та яскраві. Особливо виділяються 3D фотошпалери – вони додають рельєфу при збереженні корисного простору кімнати.

Полотна не вицвітають. Вони зберігають колір навіть під інтенсивним впливом сонячних променів, що дозволяє розміщувати їх у різних місцях.

Технологія виробництва не відрізняється позамежною ціною. Реально купити фотошпалери та не залишитися з порожнім гаманцем.

Доступно неймовірне безліч кольорів та сюжетів. Фотошпалери ідеально впишуться в будь-який інтер’єр та підкреслять смак та оригінальність власника.

Монтаж не відрізняється від поклейки звичайних шпалер. Тому для тих, хто знайомий з процесом, він не складе труднощів.

Поклейка

Фотошпалери виробляються у вигляді великих великих полотен. У переважній більшості випадків їх розрізають на частини, щоб наклеювати було зручніше. Для цього на полотнах є спеціальна розмітка. Деякі листи приклеюються повністю, на них це зазвичай вказано.

Основа шпалер буває різних типів. Під кожну потрібний спеціальний клей. Паперові, вінілові, флізелінові фотошпалери не триматимуться, якщо приклеєні не на той склад.

Важливо попередньо обробити чорнову поверхню. Вона має бути ідеально рівною: фотошпалери лише підкреслять перепад рельєфу, а не замаскують його. На старе покриття клеїти не можна. Підставу також потрібно ретельно очистити від бруду та жиру та повністю висушити. Зверху варто нанести розмітку та вирівняти її за будівельним рівнем.

На стіни наклеюють зверху вниз, на стелю у довільному напрямку. Зручніше рухатись зліва направо. Клею розводять за інструкцією та наносять відповідно до неї. Якщо не сказано іншого – на стіни та зворотний бік фотошпалер одночасно. Полотна просочуються 5-10 хвилин. Далі акуратно розміщують перший відрізок. Він буде орієнтиром для решти.

Повітря виганяють за допомогою м’яких валиків. Відрізки стикують так, щоб рисунок повністю збігався. Стики додатково треба промазати тонким пензлем.