Ламінат – популярний оздоблювальний матеріал, який вже давно використовується не тільки для обробки підлоги. Його можна побачити на стінах і навіть на стелі. З недавнього часу популярність отримали стільниці з ламінату.

Ламелі мають достатню міцність, широким вибором кольорів і фактур, вони можуть імітувати не тільки дерево, але і камінь. Це дозволяє створювати унікальні предмети обстановки: обідні та журнальні столи.

Плюси і мінуси стільниць з ламінату

Є у такого способу застосування ламінату свої плюси і мінуси. До переваг відносять наступне:

  • Спочатку цей матеріал створювався для укладання на підлогу. Тому він має високу механічну міцність і стійкість до истирающим навантажень. На відміну від дерев’яної стільниці, таке покриття буде довгий час зберігати свій первинний зовнішній вигляд і не втрачати його під впливом вологи, температурних перепадів, гострих предметів.
  • Доглядати за такою поверхнею легко. Зверху є тонкий, але дуже міцний захисний шар.
  • Тривалий термін служби, доступність, різноманітність і невисока вартість роблять ламінат привабливим матеріалом для виготовлення ексклюзивної стільниці.
  • Якщо порівнювати з іншими матеріалами, то ламінат володіє найбільш широким асортиментом декоративного виконання. Це не тільки дерево – будь-яка, навіть сама рідкісна порода, але і камінь, шкіра, абстрактні малюнки і фактури.
  • Ламелі легко піддаються різанню, тому стіл може мати будь-яку форму.

Незважаючи на високу міцність поверхні до стирання, її не рекомендується чистити за допомогою миючих засобів, що містять натуральні або штучні абразивні частинки. Через них з’являться дрібні подряпини, і покриття втратить свою привабливість швидше.

З мінусів стільниці, виготовленої з ламінованої дошки, відзначають наступне:

  • На кухні осідає жир, який на такій поверхні особливо помітний.
  • Ламелі можна використовувати в якості столу над вбудовується пральною машиною – від вібрації зруйнуються замкові з’єднання, і розхитається вся конструкція.
  • Деякі забруднення неможливо очистити без застосування агресивних миючих засобів, що призводить до втрати привабливості зовнішнього вигляду покриття.
  • Температурне розширення матеріалу може спровокувати згодом утворення щілин, в які буде проникати волога і забруднення.
  • Під впливом вологи відбувається руйнування замкових з’єднань і набухання матеріалу зсередини.

Як виготовити стільницю?

Виготовити стіл можна самостійно. Спочатку необхідно визначитися з несучою основою. Вона повинна бути надійною, міцною, рівною, чистою і сухою. Ламіновані планки приклеюють на заготовку. Крайку по периметру площині також роблять з ламінату, а надлишки підчищають за допомогою шліфувальної машинки.