Рогожка є дуже популярним матеріалом для оббивки диванів. Таке полотно міцне та практичне. Однак воно має як свої переваги, так і недоліки. Щоб правильно вибрати та придбати тканину для диванів тут, обговоримо її переваги та особливості.

qKwpiVDUF9t5nMTBitq1AVtMDeL4nASA7im2rU_09y7mOyLip4-RC_y8uMtE48sKWcPBjXNXeDZAZUkq6GyFhvDNUasN2Ca4WrbJaSEIOxd6CEhU1Kl7pT8W3bGMOYKGxz3NT9Foq3ImoqHKBwikU4UoRcGdQZH-cPUdfqXmjN_ulzm61AuJmQFm5xn3ng

Основні особливості виготовлення полотен з рогожки

Ця тканина є дуже затребуваною у виробництві. Її активно використовують для оббивки меблів різних форм та стилю. Через те, що вона міцна, стійка до затирань, здебільшого віддають перевагу саме їй. За своїми характеристиками та зовнішнім виглядом вона нагадує мішковину. Для рогожки є характерним шахматний візерунок, за яким переплітаються нитки між собою.

У давні часи для виготовлення тканини використовували рослину, що має назву рогоза, саме через це тканина отримала таку назву. Однак з того часу техніка виробництва дуже змінилася. Сучасні майстри виготовляють рогожку з таких натуральних матеріалів як льон, шовк.

Плюси та мінуси використання рогожки для оббивки дивану

Попри досить грубий вигляд рогожки, вона зручна та м’яка на дотик. Вона ідеально впишеться у будь-який стиль: від скандинавського до сучасного. Меблі з такою оббивкою гарно доповнюють різноманітні дерев’яні та замшеві аксесуари. Плюси використання рогожки наступні:

  • довготривале використання матеріалу, яке забезпечується завдяки поліестеру та олефіну, які мають водовідштовхувальні властивості, захищають від бруду, сприяють легкому очищенню та швидкому висиханню тканини;
  • особлива структура плетіння дозволяє полотну “дихати”, завдяки чому меблі з рогожки легко та вільно пропускають повітря, перешкоджаючи розмноженню грибків та плісняви;
  • щільність матеріалу складає від 250 до 440 грам пряжі на квадратный метр, тому така тканина міцна, її дуже важко порвати або деформувати;
  • рогожка майже не розтягується, тому дивани з такою оббивкою залишають свій первісний зовнішній вигляд дуже довго, не псуючи дизайну приміщення.

Мінуси використання рогожки значно менші, але все ж таки присутні. До основних з них можна віднести вразливість до подряпин від домашніх улюбленців. Через опуклу фактуру плетіння нитки легко чіпляються за кігті тварин, а тому легко висмикуються, через що полотно втрачає привабливий зовнішній вигляд. Не рекомендується купувати меблі з такою оббивкою тим, хто має питомців або бажає їх завести у майбутньому.

Розповсюджені сфери використання матеріалу рогожки

Рогожку використовують у виробництві одягу, домашнього текстилю, оббивки для меблів. Попри грубий, брутальний вигляд, ця тканина м’яка, приємна, але при цьому міцна. Широкого вжитку вона набула саме в інтер’єрах приміщень. Нею обшивають дивани, крісла, пуфи, стільці. Такі полотна ідеально впишуться у дизайн будь-якого приміщення та підкреслять гарний смак свого власника. У побуті цей матеріал можна зустріти серед скатертин, рушників, декоративних чохлів. Дуже популярними є штори з рогожки. Вони захищають від сонячних променів, не пропускають світло та не мнуться.