В інтер’єрах квартир і заміських будинків все частіше можна зустріти меблі з обробкою з шпону. За зовнішнім виглядом він нітрохи не поступається виробам з натурального масиву, а в ряді характеристик перевершує їх. Виготовлятися шпон може з різних порід деревини – від цього залежать його зовнішні і експлуатаційні властивості.

Основні породи дерева

Найчастіше при виготовленні шпону використовуються ті сорти деревини, які мають цікаву структурою. До них відносяться:

  • Американська вишня. Такий шпон має красиву текстуру і червонувато-коричневий відтінок. Він стійкий до механічних пошкоджень, вологи. Найчастіше такий матеріал використовується у виробництві оригінальних меблів.
  • Сосна. З такої породи деревини отримують меблевий шпон. Він використовується у виробництві виробів економ-класу. Сам матеріал представлений в світлих і блідо-рожевих відтінках. Він стійкий до грибка і підвищеної вологи, має гарну міцність. Однак зносостійкість у шпону з сосни невисока.
  • Береза. На основі неї отримують недорогий оздоблювальний матеріал, який легко тонується. А значить, шпон з берези представлений в різноманітті відтінків. Найчастіше він використовується для обробки міжкімнатних дверей.
  • Білий дуб. Матеріал з цієї породи представлений в піщаних і світло-коричневих відтінках з характерними точковими вкрапленнями. Він має підвищену міцність і відрізняється довговічністю. Використовується він тільки у виробництві елітних меблів.
  • Карельська береза. Вона відноситься до рідкісних і дорогих порід деревини. Шпон з неї має особливу текстуру з зигзагами і вкрапленнями. Колір матеріалу – бежевий з легким перламутровим відтінком. Використовується він при виготовленні ексклюзивних меблевих виробів.
  • Макоре. Під ним розуміється африканське дерево. Такий різновид деревини дуже дорога. У неї розмита текстура, але дуже насичений відтінок. Найчастіше шпон з макоре використовується при облицюванні міжкімнатних дверей преміум-класу.
  • Липа. Оздоблювальний матеріал з це породи має жовтуватий відтінок. Зазвичай його забарвлюють лаком і обробляють воском, щоб підкреслити красу фактури.

Використовується він при виготовленні меблів низького і середнього цінового сегмента.
При виробництві меблевого шпону можуть застосовуватися і інші породи деревини: яблуня, туя, тика, маранта і так далі. Широкий асортимент пропонованого матеріалу дозволяє без зусиль знайти найбільш підходящі варіанти для обробки виробів.

Плюси меблевого шпону

За рахунок використання у виробництві меблів шпону скорочується кінцева вартість на неї. Її ціна знаходиться на доступному рівні в порівнянні з виробами з масиву. Сам матеріал екологічно чистий – він не виділяє шкідливих речовин в навколишнє середовище. При його виробництві використовуються тільки безпечні клейові склади.

Шпон можна назвати універсальним матеріалом. Він підходить для виготовлення будь-яких меблів: для дитячої кімнати, спальні, вітальні і навіть кухні. За рахунок різноманіття відтінків і фактур можна без зусиль підібрати обробний матеріал відповідно до концепції інтер’єру.

І ще одна важлива перевага – практичність. Шпонированная меблі не вимагає складного догляду. Досить берегти її від механічних пошкоджень, використовувати для догляду кошти з воском.

Шпон – довговічний, естетичний і екологічний матеріал з широкою сферою застосування. Найчастіше він використовується при виготовленні меблів. В її оздобленні може прим’ятися шпон як зі звичайних порід дерев, так і з цінних.