Будівельний ринок пропонує велику кількість фарб для стель з гіпсокартону. Вибрати часом дуже складно, особливо тим, хто зовсім нічого в цьому не тямить.

Для того щоб більш-менш розібратися в існуючих видах даних будівельних матеріалах, варто дізнатися деяку інформацію про кожного з них.

Види фарб

Серед основних, які сьогодні використовують для гіпсокартонних стель застосовують:

  • водоемульсійні;
  • акрилові;
  • силікатні;
  • емалі.

Відповідна фарба для стелі з гіпсокартону повинна рівно лягати на поверхню, не завдавати незручностей у вигляді різкого запаху, а також бути цілком безпечною для організму людини.

Вибирати склад для покриття необхідно дуже ретельно, вчитуючись в етикетку товару. На всій продукції повинні бути написані не тільки складові, а й спосіб нанесення.

Якій фарбі віддати перевагу?

Відмінним варіантом для гіпсокартонної стелі стане водоемульсійна фарба. Їх склад абсолютно нешкідливий, і не може викликати у людини ніяких алергічних реакцій.

Матеріал має слабовиражений запах, легко і рівно наноситься, а, головне, довгий час колір залишається таким, яким був при первинному нанесенні.

Ще одним відмінним варіантом стане акриловий склад – він здатний замаскувати найдрібніші тріщини і пошкодження. Фарба стійка до вологи, доступна в плані ціни.

А ось для приміщень, в яких велика кількість вологи і вогкості, можна використовувати силікатний вид покриття.

Якщо нанести на стелю з гіпсокартону просту емаль, то поверхня буде гладка, рівна і блискуча. Єдиним мінусом є те, що такий вид будматеріалу підкреслює всі недоліки і нерівності.

Підводячи підсумки, хочеться зазначити, що для кімнати з високою вологістю слід застосовувати силіконову, а якщо це сухе простір, то тут підійде водоемульсійна фарба.

При виборі необхідно звертати увагу на склад, а при нанесенні – на запобіжні заходи, і уважно читати інструкцію із застосування.

Це допоможе уникнути різного роду неприємностей, які можуть трапитися при самостійному нанесенні.