Накопичення вологи в приміщеннях призводить до утворення грибків, цвілі та хвороботворних бактерій на стінах. Пароізоляція з поліетиленової плівки забезпечує ефективний бар’єр, що перешкоджає виходу теплого повітря з приміщень назовні.

ПЕ плівками захищають теплоізоляційний матеріал від конденсату, що утворюється усередині будівель. Найчастіше її виготовляють з багатошарового поліетилену.

Така плівка часто використовується при зведенні фінських каркасних будинків. У деяких нормативах вона вказана, як основний пароізоляційний матеріал.

Матеріалу притаманні такі характеристики:

  • доступна ціна;
  • високі показники гідро- і паронепроникності;
  • стійкість до температурних перепадів;
  • простота в укладанні;
    безпеку і т.д.

Для пароізоляції в більшості випадків застосовується неперфорована ПЕ плівка. Перфоровану плівку використовують для гідроізоляції, а матеріал з алюмінієвим покриттям (теплоотражающим шаром) – при облаштуванні підлог в приміщеннях з підвищеним рівнем вологості.

Правила укладання пароізоляції

Методи укладання пароізоляційного матеріалу багато в чому залежать від типу огороджувальної поверхні і рівня вологості в приміщеннях. У більшості випадків поліетиленову плівку укладають там, де відбувається сильний контакт теплих поверхонь з холодним повітрям: на стінах, покрівлі та підлоги першого поверху.

Плівкою покривають елементи споруд зсередини, закріплюючи її на дерев’яних каркасах, лагах статі і балках стін. Її можна закріплювати сполучної стрічкою або двостороннім скотчем, добре натягуючи і не допускаючи провисань. У місцях стиків роблять нахлест близько 15 см. Між оздоблювальним матеріалом і плівкою повинен бути невеликий зазор в 4-6 см. Для кріплення матеріалу категорично не рекомендовано використовувати клей і герметики на основі поліуретанових, акрилових і силіконових смол.

Яким боком укладати?

Яким боком кріпити поліетиленову плівку не має значення. Вона з обох сторін однаково не пропускає пар. Але, якщо на одній з її сторін є опуклості, вони повинні бути звернені в бік приміщення. Гладка сторона повинна перебувати над утеплювачем.