Газобетонні, по-іншому газосиликатні блоки, виходять на передові позиції в будівництві приватних будинків і господарських будівель. Володіючи цілим рядом переваг, матеріал доступний для створення будівель в різних кліматичних зонах.

Переваги

Газосилікатні блоки являють собою масу бетону з включеними повітряними порожнинами. Результатом такої технології є великі елементи, які за питомою вагою легше монолітного бетону, червоного і силікатної цегли. Одночасно повітря, крім легкості, створює підвищену шумову та теплову ізоляцію. Будинок потребує менших витрат на утеплення, витрати на опалення знизяться. В умовах суворої зими, приміщення буде добре зберігати тепло.

Навантаження на фундамент у матеріалу низька, але стіни виходять надійними, міцно супротивниками навантажень, деформацій від перекриттів, даху та інших частин будівлі.

Монтаж простий, величина блоку дозволяє зводити стіни за короткий період. Термоусадки мінімальна, тому є можливість будувати будинки за один теплий сезон. Матеріал відрізняється хорошим співвідношенням ціна-якість, будучи найоптимальнішим за цими показниками на ринку.

Блоки мають паропроникністю, що в поєднанні з високими екологічними стандартами, дозволяють створити в будинку хороший мікроклімат.

Технологія та етапи зведення

Будівництво будинку з газосилікатних блоків ведеться на стрічковий фундамент. Для цього риють траншеї глибиною до півтора метрів. Це необхідно, щоб нижній край підстави пішов за рівень промерзання ґрунту. Також існують варіанти використання залізобетонних блоків в якості фундаменту. Цей варіант використовують для будинків з облаштуванням підвальних приміщень.

Поверхня основи обов’язково ізолюють від вологи. Газосилікатні елементи добре вбирають воду, конденсат порушить цілісність блоків.

Для з’єднання рядів використовують цементний розчин або клей. Другий варіант вважається більш надійним. Блоки встановлюють по кутах будівель, а потім між ними монтують ряди. У перший ряд, а потім в кожний третій, укладається арматура для міцності. Для цього видовбуються суцільні канали (штроби) крізь весь ряд, вставляються металеві штирі, що закриваються зверху наступним рядом блоків.

Віконні і дверні отвори перекриваються балковим каркасом, яке витримує навантаження від маси блоків.