Як матеріали для зведення дерев’яного будинку можна використовувати сосну, ялину, модрину і, зрозуміло, кедр, який актуальний вже протягом багатьох років.

Про переваги даної породи слід обговорювати окремо, тому що це древній кедр, який довгий час вважався найкращим будівельним матеріалом. Його вважають найбільш екологічно чистим деревом, тому що він росте лише в чистих і безпечних регіонах, далеких від промислових зон і шкідливих викидів великих міст, населених пунктів. деревина характеризується високою міцністю, тривалим терміном, прекрасно переносить зміни температури і має високу стійкість до вологи. Кедр має привабливу червонувато-рожеву поверхню на розрізі, простий в обробці, не виділяє багато смоли. Внутрішні інтер’єри, прикрашені полірованим кедром, виглядають чудово.

Інструменти для роботи з цим деревом не спотворюються, що знижує витрати і скорочує період зведення житла.

Особливості

Велике значення має, щоб кедрова деревина не деформувалася при сильних морозах, зберігаючи структуру волокон. Для кліматичних особливостей нашої країни це особливо значимий показник, оскільки велика частина території розташовується в досить суворих погодних умовах.

Дерев’яний будинок з кедра характеризується оптимальними теплоізоляційними показниками, зручним мікрокліматом, як взимку, так і влітку.

Щоб побудувати будинок з цього будматеріалу, ви можете застосовувати різні технології. Найбільш актуальним варіантом є те, що готовий комплект круглих колод і інших елементів доставляється на будівельний майданчик, в якій будинок будується відповідно до проекту.

Єдиним істотним недоліком цього унікального дерева є його висока вартість – як відзначають споживачі. Кедр – досить рідкісна порода, і тому все побудовані з нього вдома відносяться до категорії преміум-класу. Але, завдяки зазначеним перевагам, всі витрати окупаються в сто раз.

Варто зазначити, що з огляду на високу вартість, багато споживачів вважають за краще перейти на комбіновані варіанти, а не використовувати тільки кедр для всього зрубу.