Спочатку головним предметом на кухні було вогнище, але час вносить свої корективи і приготування їжі перестало бути в центрі уваги, як і вогонь.

Але місце, де за теплої бесідою збираються господарі і гості, як і раніше відіграє важливу роль. Обживаючи квартиру, новосели можуть знехтувати ліжком, почекати з покупкою шаф, але рідко хто може обійтися без столу – він став головним предметом кухонного інтер’єру.

Чим відрізняються сучасні столи?

У селах прийнято разом з будинком продавати і стіл, залишаючи його на старому місці. І звичайно ж, він завжди був грунтовним і надійним, збитим з міцних дощок. Багато традиції відходять у минуле, але дерево як і раніше залишається одним з кращих матеріалів для предметів меблів.

У чому відмінність сучасних моделей? Звичайно ж, у формі. Ні, не стільниці, час їх майже не торкнулося, але опори змінилися кардинально – вони можуть бути якими завгодно, тільки не звичними. Дизайнери втілили в матеріалі справжні інженерні рішення, які раніше використовувалися в архітектурі та машинобудуванні. Ще однією відмінністю є поєднання матеріалів. Деревина є сусідами з металом, склом, пластиком. Окремої згадки заслуговують стільниці, частково виконані з епоксидної смоли (прозорою і кольоровий) – це справжні витвори мистецтва, гідні музейних залів.

Дерев’яний стіл в різних інтер’єрних стилях

У сучасних реаліях дерев’яний обідній стіл видозмінився, з’явилися нові способи обробки сировини і свіжі конструктивні рішення. Дизайнерські ідеї, втілені в життя, перетворили звичайний утилітарний предмет на щось особливе. Але суть залишилася колишньою і навіть у фантастичному вигляді ховається тепло природного матеріалу. Однак традиційні форми все так само затребувані і прекрасно доповнюють інтер’єри, оформлені в певних стилях:

  • класика;
  • прованс;
  • кантрі;
  • скандинавський;
  • рустик.

Чи доречний дерев’яний стіл в ультра-сучасному інтер’єрі?

Сучасний мінімалізм і навіть лофт допускають наявність дерев’яних стільниць, але не настільки традиційного виду, а ось суто технологічні стилі, такі як хай-тек, однозначно тяжіють до пластику та металу. Якщо вже дуже хочеться віддати перевагу саме дереву, доведеться докласти зусиль в пошуку дизайнерських ідей з нетрадиційною обробкою матеріалу. Справитися з таким завданням під силу лише професіоналові.

Для любителів теплих і затишних інтер’єрів, дотримуються сімейні традиції, великий обідній стіл підійде як не можна до речі. Особливо якщо він гармонійно впишеться в стильове рішення кухні або їдальні.