Металочерепиця представлена у продажу у досить широкому ціновому діапазоні. Вартість даного покрівельного матеріалу в більшості випадків взаємопов’язана з характеристиками та якістю матеріалу. За якими критеріями та яку металочерепицю вибрати для даху будинку – розглянемо у нашій статті.

Вибір металочерепиці за матеріалом виготовлення

Як вибрати металочерепицю за матеріалом виготовлення на этом сайте – переходьте за посиланням.

Металочерепицю виготовляють із тонкого листа металу. Його покривають з двох сторін додатковими шарами, через що матеріал набуває багатошарової структури. Одним з параметрів, за яким можна вибрати металочерепицю для даху, є вид металу, з якого виробляється даний вид покрівельного покриття. Цей параметр впливає на технічні характеристики виробу та його вартість.

До найпоширеніших металів, що використовуються для виготовлення металочерепиці, відносяться:

  1. Холоднокатана сталь. Практична та відносно дешева сировина. Сталеві листи мають відмінні експлуатаційні характеристики. Для підвищення антикорозійної стійкості на поверхню заготовок під покрівельну металочерепицю наносять захисний шар цинку або алюмоцинку. Перший тип є найдешевшим тому знаходить найбільше поширення у будівництві. Металочерепиця з алюмоцинкових сталевих листів має підвищену стійкість до корозійних та окисних процесів. Однак вартість виробів даного типу вища, що зумовлює їхню меншу популярність у покрівельних роботах.
  2. Мідний лист. Цей вид кольорового металу сам собою є дорогим. Мідна металочерепиця відноситься до ексклюзивної продукції. Вона в рази дорожча за сталеві аналоги. З огляду на це застосовується вкрай рідко – для покриття елітних особняків, котеджів.

Важливим критерієм оцінки металочерепичних листів є наявність сертифікатів від виробника та фірмового маркування, що підтверджують відповідність продукції ГОСТ. Тільки сертифіковані вироби можуть гарантувати відповідність хімічного складу сталі до вимог стандартів. Така продукція здатна прослужити щонайменше заявленого виробником термін експлуатації.

Товщина сталі в металочерепиці

Вітчизняні стандарти регламентують товщину сталевих листів, у тому числі допускається виробництво металочерепиці. Цей параметр може бути від 0,4 до 0,7 мм. Чим вище значення, тим міцніший і стійкіший матеріал до деформації та механічних навантажень. Проте, разом із підвищенням товщини сталі у виробі збільшується вартість продукції, а також її вага.

Оптимально вибрати металочерепицю для покрівлі будинку товщиною 0,5 мм, 0,55 мм та 0,6 мм. Вона має доступну ціну та високі технічні параметри. Дешевші матеріали товщиною 0,3-0,45 мм не рекомендується використовувати для постійного покриття житлових будинків. Вони мають малий термін служби, схильні деформуватись від механічних факторів, включаючи вітрові навантаження.

Оцинкування металочерепиці та її вплив на вибір

Перед тим як вибрати металочерепицю для даху, рекомендується оцінити товщину цинкового шару у виробі. Цей шар є бар’єром між сталлю та атмосферою. Його основне призначення полягає у збільшенні стійкості металу до утворення корозії. При малій товщині оцінкою сталевий лист схильний швидше іржавіти і руйнуватися. При великій – термін служби виробу значно вищий.

Стандартним значенням вмісту цинку в сталевих оцинкованих листах є 275 грамів на квадратний метр. У дешевих моделях металочерепиці кількість цинкового покриття зменшують до 220 грамів на 1м2 і навіть менше. Правило вибору за цим параметром просте – краще металочерепиця з оцинковкою від 275 грам на м2. Тільки це може забезпечити довговічність експлуатації покрівлі.