Океан, повний загадкового життя, завжди вражав уяву людини, довго і надійно зберігаючи свої таємниці. Не тільки успіх риболовлі змушував годинами проводити час біля водоймища, вдивляючись у водну безодню.

Людину вабила жага відкриттів, вона розбурхувала розум, штовхала на відчайдушні кроки у створення батискафів, підводних човнів, дихальних приладів. Але був і інший шлях: забрати частинку океану із собою. Створити цілісний мікросвіт, за яким можна спостерігати у себе вдома.

З давніх-давен кажуть, що людина може нескінченно дивитися на воду, зірки та вогонь. Акваріум – дивовижне поєднання цих речей. Споглядання маленького підводного світу, наповненого різнокольоровими зірками риб, сприяє релаксації, відпочинку та покращенню настрою.

До того ж цей дивовижний шматочок природи може стати найяскравішою та оригінальною деталлю інтер’єру квартири, заміського будинку, офісу чи торгового залу.

Сучасні технології виготовлення та оформлення акваріумів дозволяють створювати моделі, які можна вписати практично у будь-який фрагмент інтер’єру, створюючи відокремлений куточок, який додасть приміщенню особливий затишок.

Різноманітність видів акваріумів дозволяє здійснити максимально точний вибір моделі з урахуванням загального інтер’єру приміщення та особистого смаку власника.

Крім того, акваріум може перетворити недоліки вашого приміщення на незаперечні переваги:

  1. Якщо є темна ніша (старе вікно, закриті комунікації, сходження несучих елементів), акваріум здатний приховати або заповнити темний незатишний простір і вдихнути світло, життя і красу.
  2. Якщо вбудувати акваріум в колону, то цим можна органічно вписати її в інтер’єр і ув’язати зі складними лініями стелі.
  3. Часто акваріум встановлюють у мало освітлених секторах кімнати, щоб оживити простір, додати фарб та життя.

Потрібно подумати про те, щоб акваріум було видно, щоб його не загороджували великі меблі та предмети інтер’єру, щоб на нього легко було дивитися здалеку та поблизу.

Акваріум, розміщений у кутку, займає менше місця при рівному обсязі з іншими типами акваріумів. Такий акваріум може вигідно заповнити незатребуваний простір.

Він має велику глибину перспективи бачення, висвітлює та пожвавлює тіньову зону кута приміщення, має найкраще поєднання об’єм – площа переднього скла.

У разі дефіциту простору, відмінним рішенням може стати і акваріум — картина або її різновид — діорама, яка завдяки вигнутості передньої стінки створює відчуття “занурення” в підводний світ — цікаву зорову ілюзію.

Незвичайний та цікавий ефект дає і використання акваріумів при поділі житлових зон: наприклад, між кухнею та вітальнею, залом та спальнею, робочим місцем та зоною відпочинку. Цей тип акваріума має форму ширми і ставиться або окремо, або вбудовується в отвір або стіну.

Дуже ефектно виглядає шестигранний акваріум-вежа висотою близько двох метрів з годинником нагорі і коралами на дні або акваріум, вбудований в стійку домашнього бару.

Не менш приваблива конструкція у формі скляного журнального столика зі спеціальним підсвічуванням підводного царства: можна не лише випити кави, а й спостерігати життя риб.

Використовуючи акваріум як своєрідний світильник, можна вигідно висвітлити темні кути, ніші та затемнені зони, створити теплоту та затишок, вдихнути в приміщення гармонію життя.

За допомогою акваріума можна візуально розширити вузький простір, створити в приміщенні відчуття простору.

Підсвічування акваріума також має велике значення для загального інтер’єру квартири. Колір води визначається за допомогою спектральних ламп, вмонтованих у кришку: червоні, жовті, зелені, сині, фіолетові.

Кольори підбираються ті, які краще впишуться в загальну гаму меблів, шпалер, штор, покриття для підлоги. Але треба пам’ятати, що це не просто розвага чи прикраса інтер’єру.

Будь-які рішення щодо розміщення, підсвічування, оформлення треба приймати, виходячи з інтересів його мешканців. Справжньою окрасою будинку акваріум стане, якщо грамотно організувати життєвий простір для рибок та забезпечити їм регулярний догляд.

Тоді, незалежно від обраного виду акваріума, він приноситиме задоволення від зіткнення з дивом неповторної краси підводного життя.