Кожна студія дизайну інтер’єру не раз переконувалася: люди давно втомилися від того, якими сірими виглядають їхні квартири. Навіть приватний будинок, якщо він був побудований давно, з часом напевно перестане радувати своїм внутрішнім облаштуванням. Якщо більше не можете терпіти буденності похмурого інтер’єру житлового простору, прийшов час відкрити для себе світ чудесного і світлого простору, оформленого в скандинавському стилі. 

Цей напрямок в оформленні інтер’єрів прийшло до нас з країн Скандинавії (звідси і відповідну назву). Справа в тому, що Норвегія, Данія, Швеція є країнами, де, не дивлячись на високий рівень життя, дуже часто відбуваються самогубства. Чому? Цілком логічний і часто задається питання. Відсутність сонця, сірі хмари і постійні дощі – ось пояснення регулярним сумним подіям.

Але життєрадісна половина населення цих країн відрізняється своєю тягою до зміни простору навколо усіма можливими способами. Так був придуманий скандинавський стиль. Він допомагає створити гармонію не тільки в житло, а й на душі. Завдяки оформлення простору, де переважають світлі відтінки, поганий настрій різко змінюється гарним.

Складові стилю

Головні компоненти, присутні в скандинавському дизайні, а також взаємодоповнюючі один одного, – це:

  • Колір. Повинно бути багато білого, блакитного або світло-сірого кольору.
  • Матеріал. Фахівці рекомендують використовувати натуральне дерево (меблі), кераміку (посуд, кашпо), кам’яні елементи (стільниці, декор).
  • Меблі. Тільки натуральна, екологічна. Вітаються прості за формою інтер’єрні об’єкти.
  • Текстиль. В інтер’єрах Скандинавії присутні виключно натуральні тканини. Можна купувати бавовняні серветки і скатертини для столів, а також лляні наволочки для подушок. Паркетна або кам’яну підлогу буде чудово поєднуватися з різнобарвним тканим килимком.
  • Декор. Може бути простим, а також складним. Придбати можна як білі, так і різнокольорові керамічні та дерев’яні фігурки, які за кордоном зазвичай ставлять на полицю каміна.

Облаштування вітальні

Якщо людину зустрічають по одягу, то ось його будинок – по вітальні. Це перше приміщення (після передпокої), з яким знайомляться гості, а, значить, воно повинно залишати найкраще враження. Важливо створити максимально функціональний простір, тобто, не ставити в вітальні предмети, які не виконують ніяких функцій.

Особливу увагу слід приділити штучного освітлення, оскільки нерідко воно буде використовуватися навіть в денний час. Крім основного стельового світильника, не зайвими будуть додаткові: бра, торшер, точкове освітлення. Гармонійне поєднання всіх інтер’єрних об’єктів – гарантія того, що у вас вийде правильний затишний скандинавський стиль.