Хай-тек (англ. «високі технології») – стиль в дизайні та архітектурі, пік «модернізму», що поєднує в собі сувору функціональність і високі технології, престиж і стриманий декор.

Хай-тек зародився в 60-х роках ХХ століття і з тих пір тільки набирає обертів. Будівля Центру Помпіду в Парижі, побудоване в 1977 р., громадськістю спочатку було прийнято не зовсім однозначно, але з часом воно стало одним з визначних пам’яток міста, нарівні з Ейфелевою вежею. З 90-х років минулого століття стиль хай-тек зайняв гідне місце в архітектурі і дизайні. Прихильників цього стилю позиціонують, як людей сучасних і цілеспрямованих, з хорошим достатком, які цінують комфорт і функціональність. Стиль хай-тек зараз дуже модний, тому безліч дизайнерів і виробників пропонують свої роботи саме в цьому стилі, а вибір авторських робіт настільки широкий, що будь-хто може створити свій, унікальний і неповторний інтер’єр в житло або офісі.

Особливості стилю хай-тек

Стилю притаманні сувора геометрія форм, відкритість простору, що поєднує раціональність і прагматизм в плануванні, відкритість інженерного обладнання і безлічі побутових електронних приладів. Вікна максимально великі, ніякої тюлі та пишних фіранок – в дизайні переважають жалюзі, або строгі однотонні і неяскраві штори.
В інтер’єрі переважають скло, пластик і метал, часто зустрічаються трубчасті хромовані конструкції з металу, а сходи і скляний ліфт виведені за межі будівлі.

Повноту і єдність стилю забезпечують за рахунок однотонних кольорів інтер’єру, прикрашення в хай-теке повинні бути мінімальними. Зональність на відкритих просторах можна забезпечити за рахунок освітлення, введення яскравих пронизливих квітів в предметах інтер’єру, наприклад, на металевому тлі стін, підлоги і стелі розташовують яскраво-сині стільці за барною стійкою, кольоровий холодильник, яскраві однотонні подушки на дивані. На стінах можна розташувати фотографії в металевих рамках, футуристичні картини. Але зловживати цим не варто.

Меблі має прості геометричні форми, поєднує метал, скло, світлий пластик або дерево, світлу шкіру або шкірозамінник, повинна бути проста і функціональна. Часто зустрічається застосування трансформерів для збільшення функціональності і скорочення кількості предметів меблювання.

Найважливіше значення в інтер’єрі хай-тек займає висвітлення. Воно не тільки допомагає зонування простору, але і є елементом декору. Функції декору виконує саме різна освітленість і гра світла на поверхнях, а не пишність світильників – шикарні люстри з кришталю тут недоречні.