Щоб визначитися з видом ремонту в квартирі, треба визначитися, яка квартира підлягає ремонту: з первинного ринку; з вторинного ринку.

Залежно від цього типу квартири, далі визначають, які матеріали слід закупити, і в якому обсязі. Крім того, принципово важливе значення має тип попереднього ремонту, чи треба проводити демонтаж, видаляти штукатурку, змінювати чи сантехніку, і інші види робіт. На первинному ринку, після введення в експлуатацію об’єкта, можна виконати ремонт на власний розсуд і плану.

При ремонті квартири з вторинного ринку житла витрати вийдуть більше, оскільки без демонтажу неможливо провести капітальний ремонт або реконструкцію. У будь-якому випадку, ремонтом квартири повинні займатися досвідчені фахівці, і якщо у вас немає досвіду і необхідних знань, то можна найняти бригаду підрядників.

Щоб скласти план ремонту або реконструкції квартири, необхідно врахувати всі наявні недоліки, щоб приготувати в першу чергу ті деталі і інструменти, які необхідні для заміни існуючих елементів. Далі треба чітко уявляти собі, як буде виглядати квартира після ремонту, що треба буде зробити, і в якій послідовності. Без чіткого плану дій починати ремонт не рекомендується. Якщо не можете самостійно скласти план, і не уявляєте, якою має бути ваша квартира після ремонту, то запросіть дизайнера по інтер’єрах.

Далі треба скласти кошторис, в якій врахувати всі заплановані операції і матеріали. На підставі кошторису визначають вартість ремонту і обсяг необхідного бюджету. Чим правильніше буде складено кошторис, тим менше ризиків, пов’язаних в непокритою бюджету і якості ремонту.

Після затвердження кошторису приступають до закуп необхідних матеріалів і доставці їх на об’єкт. За бажанням, можна найняти робочу бригаду, а можна приступити до самостійних робіт, якщо маєте навички виробництва ремонтно-будівельних робіт. Щоб дізнатися про норми витрат матеріалів на ті чи інші види ремонту, можна керуватися будівельними нормами і правилами, затвердженими на законодавчому рівні.