Недарма кажуть: “Якщо хочеш щось зробити добре – зроби це сам!”.

Це твердження завжди виправдовує себе і в разі ремонту/обробки квартири теж вірно. Крім цього, якщо раптом будуть якісь косяки в роботі, то претензії сміливо можна пред’являти тільки собі, не шкодуючи про даремно витрачені гроші для псевдо фахівців.

Таке ставлення до справи дозволяє не тільки максимально заощадити на послугах професіоналів, які могли б виконати необхідний обсяг робіт, але і підвищує власну самооцінку – з цим не посперечаєшся. Ну а в разі провалу, завжди можна почати спочатку, підійшовши до роботи більш серйозно.

Неоціненну допомогу в облаштуванні будинку, установці вікон, батарей, сантехніки, складання меблів нададуть такі порадники, як покрокові інструкції, які можна легко завантажити з інтернету.

Все, що здається складним насправді не так вже й страшно, адже головне осягнути основні правила тієї ж обклеювання стін шпалерами або монтажу дверей. У книжковому магазині теж повно літератури на цю тему.

Зрозуміло, що без помічників ремонт буде робитися довше, але ніхто не заважає залучити до цієї праці родичів і друзів: вони можуть допомогти в перенесенні і розпакуванні будматеріалів, наведення порядку під час і після закінчення работ.Труднее всього капітальний ремонт, а ось косметичний цілком по силу будь-якому чоловіку або навіть жінці.

Колись в школах на уроках праці і хлопчиків, і дівчаток вчили всім премудростям однаково: стругати табуретки, розбиратися в електричних розетках і основам дрібного ремонту. Так що навіть наші мами і бабусі можуть виявитися незамінними помічниками!