Щоб виконувати садово-городні роботи, необхідно підготувати набір інструментів. Без застосування спеціального набору інструментів та інвентарю неможливо реалізувати певні садові роботи. Правильний вибір таких інструментів гарантує якісно та швидко виконану роботу.

Яким буває садове обладнання?

Виробники пропонують велику кількість різних пристосувань, із застосуванням яких можна максимально швидко та ефективно доглядати сад чи город. Робити правильний вибір іноді стає складно, особливо якщо ви новачок у цій справі. Почати догляд за садом потрібно хоча б із наявністю мінімальної кількості інструментів. Під рукою будь-якого садівника повинні бути:

  • садовий шланг;
  • садова пилка;
  • плоскоріз;
  • садовий візок;
  • лопати та інше.

Кожен інструмент призначений для виконання певної роботи та для вирішення певних завдань. Садові інструменти дуже різні та відрізняються основним призначенням та функціональними характеристиками.

Садовий шланг потрібний для поливу рослин. Такий інструмент повинен оснащуватись насадкою, бажано вибрати насадки з рукояткою. Такі моделі дають можливість контролювати тиск подачі рідини. За допомогою шланга з рукояткою можна контролювати потік води і щоразу не підходити до крана.

Ще одним важливим інструментом є садова пилка. Такий інструмент призначений для обрізання старих та товстих гілок, які заважають нормальному зростанню рослин, зокрема дерев. Вибрати слід такі моделі, на яких лезо трохи будуть вигнутими. Пилу можна вибрати також доладного типу, щоб безпечніше було її зберігання.

У кожному господарстві обов’язково має бути кілька лопаток. Із застосуванням таких інструментів можна працювати з ґрунтом, розпушувати його, копати картоплю, очистити територію та виконувати інші господарські роботи. Ножиці є також важливими садовими інструментами. З їх застосуванням виконується збирання врожаю, розсічення мотузки та інше. Ножиці повинні бути з гострими, міцними лезами. Список садових інструментів великий та різноманітний, тому перед вибором потрібно ознайомитися з їх особливостями та функціональними можливостями.