Доріжка – це дуже важливий елемент в ландшафтному дизайні. Про вибір матеріалу для її створення варто задуматися заздалегідь. Від того, наскільки правильно буде влаштована доріжка, буде залежати зручність пересування по ній. 

Обов’язково потрібно прокласти доріжку до головного входу в будинок, а також зробити стежки, що з’єднують сусідні куточки саду, цікаві композиції, місця відпочинку.

Для будівництва використовуються наступні матеріали:

  • Камінь. Покриття з нього виходить довговічним і стильним. Можна використовувати для мощення колоті плити, бруківку, гальку. Найміцніші матеріали – граніт, базальт, сиенит. Доріжка з таких матеріалів не повинна буде насичуватися водою, стиратися, псуватися від морозу.
  • Бетон. Менш довговічний і привабливий варіант, але один з найбільш доступних за ціною. Існують плити різної форми, кольору, є вироби з малюнком і фактурою. Варто звернути увагу на бетонні плити, покриті кам’яною крихтою. Термін їх служби буде довшим.
  • Кераміка. Мова йде про спеціальний клінкерної цегли. Цей матеріал відрізняється довговічністю, низьким водопоглинанням, стійкістю до пошкоджень і стирання. Він не вигоряє на сонці. Зазвичай пішохідні доріжки роблять з клінкеру товщиною 4,5 см.
  • Щебінь. Доріжка з такого матеріалу добре впишеться в садову архітектуру. При роботі зі щебенем, гравієм, галькою важливо дуже добре утрамбувати кожен шар. За такої доріжкою потрібно ретельно доглядати: видаляти бур’яни, розрівнювати, поповнювати верхній шар.
  • Дерево. Деревна стежка красиво виглядає і добре поєднується як з рослинністю, так і з оздоблювальними матеріалами. Недолік такого типу доріжок в тому, що вони набухають і ковзають від вологи.

Дуже важливо розділити територію ділянки доріжками. Тоді вона завжди буде виглядати охайно, а її власникам буде зручно переміщатися по різних зонах.