Природний камінь у ландшафтному дизайні, останнім часом, явище досить часто, до того ж модне. Обивателі все більше і більше віддають перевагу природним матеріалам у своїх садах, ніж штучним.

Природне каміння в ландшафтному дизайні гарне з багатьох причин, але ключові моменти – це неповторність і унікальність, створені самою природою.

Перші, звані, кам’яні сади зводилися у східній Азії. Щодо Європи, ти туди вони дійшли лише у 18 столітті. Найбільшого поширення у ландшафтному дизайні набули альпінарії, рокарій, сухі кам’яні стінки та струмки.

З дорогих кам’яних матеріалів варто зробити граніт, базальт, мармур, порфір. Щодо дешевших, то тут переважають вапняк, пісковик.

 Альпінарій, найбільше має схожість зі справжнім ландшафтом гір. Під час укладання альпінарію в ґрунті спеціально проводиться імітація гірського клону, поверх якого кладеться камінь. Між камінням залишають грунт, щоб заповнити простір квітами.

Кам’яні стінки виконуються з каменів, збудованих без скріплюючого розчину. У проміжки, що утворилися, вкладають хороший грунт і садять рослини. Після того, як рослини виростають, вони добре скріплюють кладку, надаючи їй різнокольорове забарвлення.

Рокарій часто допомагає зімітувати справжній природний ландшафт, в якому є все, як западини, так і ущелини, струмки, водоспади, скельні виходи і т.д. Між камінням вирощують рослини, характерні для такої місцевості.

Сухий струмок зображує висохле русло струмка, насправді це звивиста доріжка.

Існує також окремий стиль оформлення, що має назву «японський сад каміння». У Японії подібні сади шикуються не просто так, а мають на увазі якусь філософію.

Підставою японського саду каміння є великі валуни, простір між якими всипається дрібною галькою чи гравієм. При зведенні саду каміння обов’язково використовувати непарну кількість складових каменів.

По гальці, засипаної між валунами, наноситься хвилястий рисунок. Японці вважають, що в таких кам’яних садах можна знайти спокій. Подивіться фото японського саду каміння.

Камені, подаровані нам природою, міцні та довговічні, вони практично не піддаються впливу часу та погоди і завдяки їм можна створити гармонійне унікальне оточення.