Часто власники земельних ділянок створюють для себе план щодо поліпшення свого саду.

З одного боку такий підхід продиктований і факторами престижу і модні віяння. Однак, без правильного планування вийде недовговічний ландшафт. Найефективніше іноді, не формувати ландшафт заново, а використовувати елементи того ландшафту, який є. Також для облаштування красивих і надійних доріжок на такій ділянці радимо використовувати тільки надійні і якісні бордюри.

Є думка, що якщо ділянка рівнинний, то пощастило. Однак, в такому підході є ряд мінусів. Тобто в спеку буде пригрів, у вологу погоду – сльота і бруд, плюс вітер, якому є де розгулятися. Плоска територія добре проглядається. Однак, є і ряд плюсів. У рішенні проблеми допоможуть в’юнкі рослини, на перегородках. За сезон-другий, що ростуть швидко в’юни винограду, створять декоративні подібності ширм, що захищають від пилу, вітру, шуму. Якщо ділянку землі великий, то зелені зони допоможуть розділити його. Хвойні породи на зразок ялин, туй, чагарники жимолості, газони, всі ці рослини допоможуть вам створити потрібну структуру.

Більш цікаві складні ділянки. Складний рельєф змінювати відразу не вийде, доведеться змінювати рельєф, ретельно плануючи дії. Щоб уникнути вимивання ґрунту дощами, використовуйте тераси. Для створення терас використовують камінь, пов’язують тераси сходами, пандусами. Зручність терас ще й в тому, що видно, що на терасі розташоване, камені ж створюють особливий антураж, який формує сад. Якщо немає бажання формувати тераси, можна обмежитися місцевістю, пов’язаної газонами і чагарником. Також повинна бути підібрана оптимальна по дизайну бруківка для доріжок в саду. Благо великий вибір різної бруківки можна також знайти онлайн через Інтернет, просто відвідавши спеціалізований ресурс.

Зелена зона буде зручна в уже сформованій структурі, проблемою може бути затененность ділянки. Втім, в рішенні цієї проблеми допоможе проріджування лісу. Але узліссі може бути поставлений будинок. Під зростаючі дерева можна розташувати тіньолюбні чагарники.

Краще, при виборі ділянки покластися на професіоналів – ландшафтних дизайнерів. Саме професійний підхід допоможе створити цікавий дизайн. Вибрати архітектуру так, щоб вона була гармонійна, також допоможе дизайнер – ландшафтник.