Шпалери на протязі декількох століть залишаються найпопулярнішим виробом для декору стін. Сучасні виробники ексклюзивних оздоблювальних матеріалів пропонують клієнтам самостійно вибрати зовнішній вигляд шпалер. Замовляючи ексклюзивну продукцію покупець отримує унікальну можливість самостійно вибрати зовнішній вигляд і фактуру майбутніх фотошпалер.

Близько 40 років тому фотошпалери були головною модною тенденцією в області облаштування елітного житла. Згодом подібні вироби стали втрачати колишню славу. Обмежений асортимент і повальне захоплення фотошпалерами розвіяло флер ексклюзивності. На зламі тисячоліть використання подібних шпалер в дизайні житлових приміщень вважалося поганим тоном і пережитком минулого. Все змінилося з активним розвитком технології цифрового друку. Виробництво шпалер на замовлення з унікальним малюнком стало доступною послугою, а вартість виготовлення подібних товарів виявилася цілком вигідною для широкої аудиторії.

Технології сорокарічної давності не здатні скласти конкуренцію сучасним цифровим методам друку. Особливі міцні і фактурні паперові основи для фотошпалер дозволяють розробити довговічні оздоблювальні матеріали. Яскраві латексні чорнило на безпечній водній основі передають в точності відтінки оригінального зображення, вибраного для друку.

В інтер’єрі фотошпалери відмінно поєднуються з однотонними оздоблювальними матеріалами і розкішними меблями. Найчастіше дизайнери рекомендують прикрашати ними певну ділянку стіни, забезпечуючи тим самим зонування приміщення. Наприклад, біля розкішного дивана можна обклеїти стіну фотошпалерами, які зображують сад або ліс. В рамках сучасного дизайну інтер’єрів попитом користуються векторні і футуристичні зображення. Для облаштування дитячої кімнати можна використовувати ілюстрації і малюнки з казковими мотивами.

Фотошпалери застосовуються для дизайну кабінетів і офісних приміщень. Тут оздоблювальні матеріали використовуються найчастіше в якості компонента корпоративного стилю, так як роздрукувати можна логотип підприємства і інші графічні елементи, які будуть асоціюватися з бізнесом.