Що можна накоїти такого “креативного”, що начисто зіпсує початковий задум?

Змішання стилів. Готуючись придбати новий предмет інтер’єру в своє житло, слід подумати, як воно буде поєднуватися. Якщо у вітальні панує мінімалізм, то чи буде виглядати в ньому рожеве пухнасте крісло? Ідея інтер’єру повинна бути цільною і її попередньо слід визначити для себе. В іншому випадку інтер’єр може стати еклектичним, виявитися змішанням стилів. Це непогано, але треба все ж створити сполучну нитку, загальну ідеї. Цілком підійде на цю роль єдина колірна гамма або візерунки.

Надлишок червоного. Червоний колір – яскравий і звертає на себе увагу. Але це не привід заповнювати їм будинок. Агресивний колір може нервувати і нагнітати обстановку. Дизайнери ж рекомендують використовувати обережні методи введення червоного в інтер’єр. Категорично не рекомендується робити такими стіни. А ось червона ваза стане родзинкою інтер’єру, як і червона помада прикрасить образ. Цей же підхід справедливий і для інших яскравих кольорів. Жити краще все ж серед спокійних відтінків. Вибираючи колірну гамму для інтер’єру треба вибирати такі натуральні кольори, як блакитний, зелений і коричневий.

Іграшковий будиночок. Жінкам часом хочеться зробити своє житло таким… Так і з’являються інтер’єри, які більше б підійшли ляльковим будиночків з їх пухнастою меблями, великою кількістю рожевого і плюшевого. Варто зрозуміти, що у дорослої людини повинен бути відповідний смак. А білизна з трояндочками, сердечка на подушках і стрази всюди – це властиво 15-річним дівчаткам-підліткам. Для створення ніжності й інтимності в інтер’єрі є свої прийоми. Допоможуть шовк і оксамит, приглушене світло, теплі кольори. Чому б не взяти за зразок східну кімнату? Важливо зрозуміти, яка буде спальня. Інтер’єр закликатиме до сексу або ж розслабленню? А ось будиночок для Барбі будувати в своїх оселях не варто.

Безліч дзеркал. Сьогодні прийнято вважати, що купа дзеркал в інтер’єрі – помилка. Вже вийшли з моди дзеркальні стіни, шафи і стелі. Мало того, це ще й небезпечно. Правила фен-шуй в інтер’єрі свідчать, що дзеркала створюють напругу, так як відображають енергію всіх тих, хто в них потрапляє. А присутність дзеркала біля ліжка – вірна ознака втоми з самого ранку. Важливо звернути увагу і на дзеркало у своїй ванній. Воно повинно висіти на зручному рівні для всіх членів сім’ї, добре висвітлюватися і в ідеалі бути єдиними.

Поєднання ідей. Буває так, що інтер’єр створюється за всіма правилами – вибираються кольору, тону, оббивки, а все одно хочеться чогось нового. Повна стерильність – не найкращий варіант, іноді навіть помилки виглядають більш виграшно. Декоратори вважають, що кінцевий результат повинен добре впливати на емоційний стан людини. Це навіть важливіше комфорту, адже в функціональному, але нудному інтер’єрі легко знайти депресію. Так що якщо прийшло рішення відтворити точь-в-точь інтер’єр з каталогу, слід зупинитися. Адже це картинка, яка створена зовсім не для того, щоб жити в ній. Може бути банальна перестановка меблів принесе більше користі?