Поєднання елементів античного мистецтва, класицизму і епохи Відродження дало початок новому стильовому напрямку – неокласицизму.

Він з’явився в кінці XIX- початку XX століть. Також його іноді називають сучасним класицизмом і протилежністю модерну. Легкий і прямолінійний, він швидко завоював популярність. Основні його риси – класичні пропорції і відсутність великої кількості прикрас.

Меблі в стилі неокласицизму відрізняється прямими лініями і наявністю звужених до низу ніжок. Тут немає місця громіздких меблів. Як і мінімалізм, неокласицизм не любить зайвих предметів. З матеріалів для меблів найчастіше перевага віддається цінним породам дерева світлих відтінків. Звичайно ж, при цьому меблі повинні добре поєднуватися з приміщенням, для якого, як правило, підбирають ніжну колірну гамму.

Також в такому інтер’єрі вітають дзеркала і дзеркальні поверхні – вони візуально розширюють простір і відмінно вписуються в інтер’єр. Штори краще вибирати з щільного шовку, а до них – ламбрекен зі складками.

Для стін бажано вибирати шпалери з класичним і стриманим малюнком, або просто пофарбувати їх в якій-небудь пастельний відтінок. Створити атмосферу тепла і затишку в домі допоможе паркет з натурального дерева, при бажанні його можна доповнити красивим килимом. Стелі з ліпниною, в свою чергу, додадуть дизайну інтер’єру величності.

У загальній колірній палітрі інтер’єру переважають світлі тони – бежевий, коричневий, блакитний і т.д. Кути, замки і ручки прикрашають бронзою. Також з бронзи можуть бути невеликі скульптури. В якості прикрас також можна використовувати цікаві деталі, які акцентуються на прямих лініях. У вітальню можна додати мармуровий камін, а стіни прикрасити картинами із зображеннями античного мистецтва.

З освітлення можна вибрати або кришталеві люстри, або витончені торшери з абажурами пастельних відтінків.

У будинках старої споруди, де вшановано простору, вінтажності, високих стель, а також в сучасних особняках, неокласицизм, безумовно, є актуальним і сьогодні, і, мабуть, прихильників цього стилю він буде радувати завжди.