Франція, мабуть, одна з найкрасивіших і романтичних країн світу. Так і французький стиль в інтер’єрі приміщення є одним з найбільш вишуканих і затребуваних в даний час. Якщо в Парижі побувати ну ніяк не виходить, то чому б не влаштувати його імітацію у власному домі?

Характерними рисами для паризьких квартир є:

– Наявність високих стель.

– Буде дуже непогано, якщо в квартирі будуть деякі архітектурні надмірності у вигляді арок, еркерів, ніш різної висоти і ширини, на балконі – ковані металеві елементи та інше.

– Дверні прорізи, як і отвори вікон, повинні бути високими.

Одним з важливих якостей є певне змішання стилістичних напрямків. Загальним для всіх дизайнерських рішень такого роду будуть матеріали з натурального дерева, шкіри і т. д. Добре виглядатимуть старовинні предмети, попередньо відреставровані, або, навпаки, нові предмети, спеціально зістарені. Не зайвим буде використання дорогих тканинних полотен, килимів, статуй з бронзи, копій відомих шедеврів французьких діячів мистецтва.

Ось кілька рекомендацій або ж порад по створенню паризького шику та блиску:

  • Колірні поєднання. Для обробки бажано застосування матеріалів яскравих кольорів або ж смарагдового, салатового, глибокої синяви, ванільного, шоколадного відтінків. Золото і чорніння також цілком актуально.
  • Символіка Франції. Як написано вище: картини (репродукції) французьких авторів відмінно підійдуть для оформлення інтер’єру, так само, як і корінці французьких книг, стилізовані фото вулиць і пейзажів Франції. Всі елементи привнесуть особливу атмосферу в приміщення. Також можна використовувати гравюри, старовинні марки, віяла, баночки під техніку декупаж.
  • Годинник на стіну. Найбільш сприятливими будуть годинник круглої форми; якого розміру – вирішує кожен сам. Якщо є стандартні годинник, то їх можна прикрасити золотою фольгою, наклейками та іншими подібними елементами.
  • Зона для комфортного розслаблення. Куточок комфорту – це необхідна і обов’язкова частина квартири в французькому стилі.
  • Масивні м’які меблі теплих відтінків, бажано – з подушками. Поруч з диваном або кріслом повинен варто розмістити кований столик.
  • Елементи драпірування. Задрапіровані штори є своєрідною демонстрацією багатства і розкоші. Вони повинні бути виконані з важких тканин дорогих глибоких квітів, а також з абсолютно прозорих і невагомих тканин, все залежить від смакових уподобань, адже можна вибрати перші або ж другі. Як декорування: металеві елементи, пензлики, шнури, бахрома, ламбрекени і т. п.
  • Додатки. До доповнень можна віднести різні аксесуари: дзеркала, свічники, шкатулки, пляшки, свічки з ароматом, вишукані статуетки та багато іншого.

Щоб більш точно зрозуміти особливості такого стилю, бажано ознайомитися з фотографіями робіт дизайнерів, і тоді все стане набагато зрозуміліше.