Скандинавський – популярний сьогодні стиль оформлення інтер’єрів. Відрізняється він оригінальністю, легкістю, простотою в поєднанні з лаконічними і мальовничими елементами. Такий стиль максимально гнучкий, тому що його можна вибирати для облаштування різних типів житла.

Але якщо є бажання використовувати скандинавський стиль, то слід замовляти професійний дизайн інтер’єру квартири, щоб виключити неграмотність дизайнерського підходу.

Особливості скандинавського стилю

Природа – основне джерело фантазій для створення скандинавських інтер’єрів. Використовуються такі її елементи, як дерево, поєднання відповідної колірної гами, натуральні матеріали.

Вибираючи їх, виходить створювати затишок з усіма необхідними для комфорту сучасної людини засобами.

Основні кольори:

  • Гама білого;
  • Відтінки синього, блакитного;
  • Світло-зелені тони;
  • Беж, коричневий, теракот.

Для облаштування скандинавських інтер’єрів характерні світлі відтінки з максимальним включенням теплих кольорів, які дозволяють створити всередині будинку, квартири відчуття сонячного дня.

Одна з особливостей скандинавських інтер’єрів – простота, але за нею ховається раціональність, функціональність. Тому дуже чітко продумується підбір аксесуарів, без включення зайвих деталей.

Декор не повинен бути помітним. У свою чергу, меблі – максимально добротна і природна в плані оформлення. Як правило, дерев’яна, можна з елементами необробленої деревини.

Чи є місце яскравим включень? Звісно так. Скандинавський стиль допускає використання яскравих акцентів в текстилі, килимках, подушках. Допустимі етнічні візерунки, орнаменти, здатні оживити обстановку.

Максимальний простір – характерна особливість скандинавських інтер’єрів. Нерідко він забезпечується за рахунок більшої площі скління.

Інтер’єр як би розчиняється, перетікає в вуличний простір. У будинках можна забезпечити такий підхід, повністю замінивши одну зі стін склопакетом в підлогу.

У квартирах же тому стануть сприяти великі вікна в поєднанні зі світлими матеріалами. Так можна створити простір навіть при дизайні 2-кімнатної квартири з невеликими габаритами.

Однак при всій простоті необхідно пам’ятати про безліч стилістичних особливостей. І тільки професіонали-дизайнери здатні їх врахувати, створивши по-справжньому скандинавський інтер’єр.