Як правило, молоді сім’ї починають життя або з оренди житла або з покупки однокімнатної квартири.

Комусь здасться, що молодій сім’ї, та ще з однією дитиною жити в одній кімнаті дуже не зручно. Але це не так!

Правильне планування

Років десять тому люди не замислювалися про те, що квартиру треба правильно планувати. Тільки грамотне поділ однієї кімнати дозволяє створити куточок для кожного члена сім’ї. З таким завданням може впоратися студія дизайну, в якій працюють професіонали своєї справи.

Умовно дизайн-проект можна розділити на наступні кроки:

  • Треба визначитися, що потрібно для життя і без чого не обійтися. Наприклад, двоспальне ліжко можна, замінити на звичайний куточок або диван-книжку.
  • Заздалегідь спланувати шафи, щоб за площею вони займали мінімум місця, але були максимально місткі.
  • А так як в родині вже є або скоро з’явиться дитина, то слід заздалегідь подумати про спальному місці для дитини, і місці де він буде грати. Краще це зробити на початковому етапі планування дизайну.
  • Заздалегідь розподілити площа у ванній кімнаті і в кухні. Краще зробити на пару ящиків навісних в кухні і по можливості наприклад, розмістити в кухні пральну машинку. Якщо цього не дозволяє площа і ванна досить маленька, то у ванній можна відмовитися від ванни на користь душ кабіни.

Квартира-студія

Ще один варіант, для однокімнатної квартири – це квартира студія. Для таких квартир характерно те, що стіни між кімнатою і кухнею зносяться. За рахунок цього з’являється ще вільний простір.

Світло – ось на що слід звернути увагу

Так як квартира маленька в ній повинно бути хороше освітлення. Не обов’язково купувати дорогі лампи і бра.

Оптимальний варіант розмістити кілька світлодіодних ламп в усіх зонах кімнати. можна скористатися світлодіодними стрічками.

Меблі

За рахунок того, що площа в квартирі невелика краще меблі зробити на замовлення. Тому, що якщо купувати готові меблі може трапитися так, що залишаться вільні ділянки кімнати, а їх можна було б «використовувати».

При покупці меблів на замовлення краще скористатися послугами дизайнера, який розробить комп’ютерну модель меблів з урахуванням параметрів кімнати.

Але треба розуміти, що послуга ця коштує грошей, можна самостійно зробити виміри на нові меблі, і на той функціонал, який повинен входити в неї.

І висновок, сучасні меблі надає велику роль в дизайні квартири.