Ванна кімната є приміщенням з підвищеною вологістю. Тому матеріали для ремонту повинні бути в першу чергу вологостійкими.

Найчастіше стіни у ванній облицьовують керамічною плиткою. А для її рівною укладання потрібно вирівнювання підстави за допомогою штукатурного розчину.

Будь-яка технологія має на увазі під собою підготовку підстави і монтажні роботи. Ремонт ванни слід починати саме з цих робіт. В окремому випадку поверхню зачищають від старого покриття, видаляють нестійкі елементи і обробляють вологостійким складом ґрунтовки.

Фахівці в галузі будівництва рекомендують великі поглиблення заповнювати розчином перед загальним вирівнюванням.

Якщо стіни передбачається вирівнювати відповідно до суворої вертикаллю і формуються прямі кути, то далі слід встановити маяки. Закріплюють металевий профіль на штукатурний розчин.

Між іншим, на сайті https://novi-zhulyany.com.ua/ ви можете дізнатися більш детально про ЖК Нові Жуляни вже зараз!

До вирівнюванню підстави переходять після того як все висохне. У випадку з маяками користуються трапецієподібним правилом. Якщо шар штукатурки перевершує 20 мм, то обов’язково застосовують армуючий матеріал. Наприклад, скловолокнисту сітку з осередками від 5х5 мм.

При замішуванні розчину води потрібно додавати тим більше, чим тонше шар. Якщо допустимого параметра недостатньо, то фахівці не рекомендують наносити штукатурку більш ніж в два заходи.

Після повного висихання покриття поверхню знову обробляють тим же складом ґрунтовки.

Види штукатурки

При виборі оздоблювального матеріалу слід звертати увагу на область застосування і допустимий шар нанесення, про які виробник завжди вказує інформацію на упаковці. Роблячи ремонт у ванній, перевагу віддають двом видам штукатурки:

  • На гіпсовому поєднанні. Здебільшого такі суміші не підходять для вологих приміщень, так як гіпс добре вбирає воду. Однак виробники розвивають свої технології і на ринку з’являються все нові матеріали, які допускається використовувати у ванній кімнаті. Під час роботи з такою сумішшю важливо пам’ятати той факт, що гіпсовий розчин має обмежене робочий час.
  • На цементному сполучному практично всі склади можна застосовувати для вирівнювання стін в приміщеннях з підвищеною вологістю. Покриття виходить більш міцним. Під керамічну плитку краще вибирати суміші, в основі яких міститься пісок середньої фракції.