Серед матеріалів для благоустрою територій, що прилягають до заміського будинку, на першому місці стоять міцні, зносостійкі та красиві зовні матеріали. Тому варто придбати тротуарну плитку, яка чудово підійде для мощення терасових та садових доріжок.

Особливості та переваги тротуарної плитки для доріжок

Плитка, як і все для ландшафтного дизайна, виготовляється штучно із суміші, у складі якої:

 1. цемент;
 2. пісок з кар’єрів чи очищений річковий;
 3. щебінь дрібної фракції;
 4. добавки для покращення характеристик;
 5. барвники.

Зверніть увагу! Використовуючи тротуарну плитку для доріжок, мешканці будинку не лише прикрашають територію, а й позбавляються ходіння бруду та калюж. Крім того, якщо вибрати асфальтове покриття, то воно може створити додаткові проблеми, які легко вирішуються за допомогою плитки:

 • Естетичність. Вироби випускаються у різних кольорах, формах та розмірах, дозволяючи втілити в життя найяскравіші творчі ідеї.
 • Міцність. Як правило, асфальтні суміші ущільнюються за допомогою ручних котків, і часті поїздки в теплу пору транспортом по нагрітому покриттю деформують його. Якісне укладання тротуарної плитки під ключ допоможе витримати навантаження у будь-яку пору року.
 • Неприємні запахи. Компоненти асфальтованої дороги в спекотні місяці здатні випромінювати неприємні аромати. ФЕМ плитки виготовляють з бетону, який не виділяє парів за жодних температур.
 • Придатність для ремонту. Плиткове покриття дозволяє відремонтувати будь-яку ділянку за необхідності легше, ніж асфальтне.

Які бувають форми та розміри, на що спиратися при їх виборі?

Тротуарна плитка буває різних форм: прямокутної, квадратної, у вигляді сот та інших орнаментів. З її допомогою можна створювати цікаві малюнки, мозаїку, особливо тут допомагають різноколірні фрагменти.

Вібролита тротуарна плитка

Даний спосіб виготовлення плитки менш витратним. Технологію можна використовувати навіть у домашніх умовах. Компонентами є:

 1. цемент;
 2. заповнювачі різного розміру;
 3. різні добавки;
 4. барвники пігменти.

Їх з’єднують із водою, наливають у форми та залишають на вібраційній платформі, яка дозволяє видалити із суміші повітря. Далі вони залишаються у формах протягом декількох днів, потім виймають та занурюють у гарячу воду, а потім просушують. Через 3 тижні їх можна використати.

Вібропресована тротуарна плитка

У каталозі тротуарної плитки можна знайти безліч варіантів вібропресованої, яка має великий попит. Технологія її виготовлення складніша, ніж у вібролитої, і потребує дорогого обладнання. Водоцементне співвідношення тут нижче, всі процеси виробництва автоматизовані. Масу поміщають у форми і розташовують на вібропресі, де вона притискається пуансонами. Далі продукція піддається тепловологій обробці.

Варто купити вібропресовану тротуарну плитку тим, хто має такі переваги:

 • міцність (М200-400), морозостійкість (F200-300), водонепроникність, зносостійкість, стійкість до механічних впливів та високих навантажень, тривалий термін експлуатації;
 • точність фізичних параметрів завдяки автоматизації та відсутності людського фактора;
 • шорсткість поверхні, що робить її менш слизькою під час вологої погоди та травмонебезпечною;
 • колірні рішення. Щоб знизити собівартість кольорових виробів, застосовується технологія подвійного вібропресування: вони складаються з 2 шарів, пігмент додається тільки в лицьовій. Метод дає можливість виробляти недорогі та красиві плитки з хорошими характеристиками міцності.

Методика вібропресування наділяє матеріал безліччю чудових експлуатаційних властивостей.