Якість повітряного середовища у приміщенні багато в чому визначає його комфортність та безпеку.

У забезпеченні якісного повітрообміну та ефективного відведення неприємних запахів у приміщенні основну роль відіграє, звичайно ж, вентиляційне обладнання, яке можна придбати, перейшовши за даним посиланням https://recuperator.com.ua/uk вже зараз.

Вимоги до якості повітря у житловому приміщенні

Медики стверджують, що протягом доби середня людина пропускає через свої легені до двадцяти тисяч літрів повітря. Відповідно, на наше здоров’я мають сильний вплив забруднювачі, які можуть бути у повітрі:

  1. Неприємні запахи, що негативно впливають, в першу чергу, на нервову систему людини, викликаючи дискомфорт. Крім того, даний дратівливий фактор нерідко стає причиною головного болю. Найбільше шкоди несе запах сигарет;
  2. Шкідливі леткі домішки. Певний відсоток у їхньому обсязі створюють стаціонарні предмети побуту – меблі, пластикові вікна, килимові покриття. Хоча їхня концентрація в повітрі незначна, проте вони також можуть стати причиною головного болю та загострення алергії;
  3. Вуглекислий газ. Навіть незначна концентрація їх у повітрі призводить до зниження тонусу, підвищення сонливості.
  4. Вологість повітря. Нормальним значенням вологості повітря вважається 50-60%. Незначні відхилення від цього діапазону вже несуть дискомфорт і можуть вплинути на загострення хронічних хвороб. Особливо гостро такі негативні фактори виявляються при сухому повітрі. Що ж до підвищеної вологості, то вона є причиною появи хвороботворних грибків, алергенів, що негативно впливає на дерев’яні предмети обстановки.

Температурний мікроклімат. Оптимальна температура для житлового приміщення – +170С(+180С) у нічний час, та +210С(+220С) вдень.

Особливості організації примусової вентиляції

Для підвищення повітрообміну в приміщенні рекомендується використовувати, крім природної вентиляції, ще й вентиляційне обладнання примусового типу. Так, для підвищення якості вентилювання з найменшими витратами рекомендовано використовувати канальні вентилятори невеликої потужності.

За рахунок застосування сучасного вентиляційного обладнання забезпечується можливість організації кількох типів вентиляції:

  • припливна вентиляція забезпечує подачу до приміщення необхідної кількості свіжого повітря;
  • Витяжна вентиляція видаляє з приміщення відпрацьоване повітря;
  • Припливно-витяжна вентиляція найбільш затребуваний вид, оскільки механізми, що входять до нього, як подають чисте повітря в приміщення, так і виводять з нього відпрацьований.

Вентиляція на кухні

Кухня – одне з тих приміщень, де вентиляція є обов’язковим елементом. Як правило, на кухнях встановлюють локальні витяжні вентиляційні системи, де найпоширенішим видом є витяжки. Якщо через обставини, що склалися, немає можливості в установці витяжок, то допоможуть ефективно видалити віконні вентилятори, що відпрацювало повітря з приміщення.

Вентиляція у сантехнічному приміщенні

Для ванної кімнати та туалету також потрібна витяжна вентиляція, яка організується, як правило, за допомогою канального вентилятора. Крім того, при необхідності організації припливної вентиляції досить часто звертаються до таких рішень, як дверні провітрювачі.