Існує кілька форм медичних довідок про хворобу, але далеко не так багато, як Вам здається. В основному це форми No095 / у і No027 / у, вони застосовуються окремо і разом. Все залежить від того, скільки навчальних днів Ви пропустили.

Якщо не більше десяти, то Ви можете купити довідку про хворобу медичної форми No095 / у, це стандартна і найпоширеніша довідка про тимчасову непрацездатність учня вищого, середнього спеціального і середнього навчального закладу. У тому ж випадку, якщо кількість пропущених днів навчання більше десяти, то разом з формою No095 / у ми можемо зробити Вам виписку з амбулаторної картки форми No027 / у, за допомогою якої термін «хвороби» може бути продовжений аж до цілого місяця ( 30 календарних днів).

Окремо від довідки про тимчасову непрацездатність учня виписка з медкартки No027 / у може надати Вам до двадцяти восьми днів звільнення від навчання або виправдання за прогули, які були раніше, так як ми без проблем можемо оформити всі довідки заднім числом, якщо це потрібно.

Довідка про хворобу (справка 095у) , яка надається в робочу організацію або навчальний заклад, також має назву «Довідка про тимчасову непрацездатність» і оформляється за формою бланка 095. Так як даний документ служить для огляду вашої хвороби, то, отже, отримати його можна тільки в тому випадку , якщо ви захворіли.

Для того, щоб оформити документ легальним, офіційним способом, вам необхідно:

1) підхопити якусь хворобу;
2) звернутися в лікарню при найперших симптомах, як тільки ви відчуєте нездужання (інакше, якщо ви спочатку підлікувати самі, то прийшовши в лікарню, доктор може і не порахує ваш стан таким, коли потрібно призначати пару днів звільнення від роботи або навчання);
3) в яку лікарню звертатися? Найпростіший варіант – в вашу районну поліклініку до дільничного терапевта. Не має значення, якого роду у вас захворювання, вам все одно, в першу чергу, необхідно звернутися за допомогою до терапевта. Він, провівши огляд або консультацію, сам направить вас до потрібного вузькопрофільного фахівця, який буде займатися вашим лікуванням безпосередньо.

Той фахівець, який буде вашим лікарем, оформить вам зразок довідки про хворобу, тобто форму 095, на той період, коли ви будете проходити лікування. Звичайно, зразок довідки про балезні, буває потрібен нам не тільки тоді, коли ми хворіємо, а й коли нам потрібно прогуляти робочий день-другий.