Електромонтажник – це працівник, який відповідає за установку і наступну наладку електросистем в будівлях житлового, комерційного та промислового призначення. Від професіоналізму цього фахівця безпосередньо залежить функціонування електропостачання будівель і споруд, якість роботи виробничого електрообладнання.

Це досить затребувана і в той же час відповідальна професія.

Опис

Професія електромонтажника має давню історію – вона бере початок ще в той період, коли електрику тільки увірвалося в життя людства. Найперші монтажники в Росії з’явилися в Санкт-Петербурзі в кінці XIX ст., Коли Ливарний міст, перш відомий як міст Олександра II, був освітлений ліхтарями. З тих пір електроенергія міцно увійшла в життя кожної людини, без неї не обходиться жодна будівля і споруда, жодне виробниче, торговельне, складське або офісне приміщення.

Система подачі електричної енергії, так само як і значне число працюючих від електромережі пристроїв, є майже на кожному будівельному об’єкті. Саме тому професія електромонтажника широко затребувана в наші дні. Кваліфікованих електриків та електромонтажників ви завжди можете знайти на сайті https://elektrik.zp.ua/.

Цей співробітник може займатися проведенням кабельних і повітряних ліній, монтажем, налагодженням і змістом електричного обладнання, а також ремонтом несправних ділянок електромережі.

Залежно від покладених на фахівця функціональних обов’язків, його робота на об’єкті буває або постійної, коли потрібно займатися налагодженням електричного обладнання, або носити тимчасовий характер в разі, якщо електромонтажник бере на себе тільки введення об’єкта в експлуатацію. Трапляється, що до послуг електромонтажників вдаються епізодично – для здійснення ремонту в разі виходу техніки з ладу.

Електромонтажник – це фахівець високої кваліфікації, він відповідає за установку проміжних систем, які проводять електроенергію від генераторів до фінішного споживача. Так само як монтаж електромоторів, трансформаторів, прокладка ЛЕП і багато іншого. Електромонтажники працюють по вторинних ланцюгах, а також із слабкострумовими системами, освітлювальними мережами, щитовим устаткуванням і розподільними пристроями.

Як і будь-яка інша професія, робота електромонтажника має свої переваги і недоліки. Головним достоїнством професії вважається широка затребуваність. В наші дні працівники цієї сфери потрібні у всіх областях життєдіяльності і у виробничій сфері. Їхні послуги потрібні для введення високотехнологічного обладнання, ЖКГ, будівельних та інженерних компаніях. Попит на таких фахівців великий і в охоронно-пожежних службах.

Висока затребуваність кваліфікованих електромонтажників обумовлює і високий рівень оплати праці. Роботодавці готові платити професіоналам своєї справи досить конкурентноздатні зарплати – електромонтажники в нашій країні заробляють близько 20-30 тис. грн. При цьому грамотний професіонал, який прагне до високого рівня матеріального добробуту, завжди має шанс отримувати додатковий дохід, надаючи свої послуги приватним порядком населенню. До речі, можливість надання подібних послуг дає підставу згадати і ще одна перевага – електромонтажник спілкується з величезним числом людей, часто досить цікавих – таким чином він формує список «корисних» контактів і завжди може в подальшому звернутися до них за допомогою в разі потреби.