Лобове скло потребує заміни або підлягає ремонту? Лобове скло зі сколами або тріщинами є серйозною загрозою як для водія, так і для пасажирів.

Якщо пошкодження мінімальне або з’явився невеликий скол на автосклі, можна скористатися послугами ремонту. При цьому скол має бути неглибоким. Але все ж таки бувають моменти, коли установка нового скла неминуча. Вартість заміни лобового скла в порівнянні з ремонтом може бути вищою, але це є найкращою опцією, якщо ми говоримо про захист.

Перш ніж зайнятися заміною лобового скла, ви повинні вивчити кілька моментів.

Для початку розвінчуємо міфи, які пов’язані із заміною вітрового скла та лякають деяких автолюбителів.

Міф №1 Замінити скло можна самостійно

Факт: це один із найбільш смертоносних міфів серед власників авто! Досить багато хто з нас схильний думати, що можна прикріпити лобове скло автомобіля, відмовившись від відвідування автомобільної майстерні. Пам’ятайте, що ніякі інтернет-гайди або DIY-відео не допоможуть вам вирішити цю проблему самостійно.

Якщо ви не професіонал та не оснащені потрібними інструментами, будь ласка, надайте цю роботу експертам. Неправильне закріплення лобового скла лише ускладнює проблему.

Міф №2 Допустимо водити машину з пошкодженим лобовим склом

Факт: дефекти обмежують огляд та збільшують небезпеку вашої подорожі.

Міф № 3 Невелика тріщина чи скол – не проблема

Факт: невеликий скол на лобовому склі не викликає сумнівів, оскільки неозброєним оком виглядає як незначний дефект. Але це брехня! З кожною тріщиною страждає міцність скла, зрештою воно руйнується. Більшість сколів можуть бути виправлені та не обов’язково вимагають заміни лобового скла автомобіля. Ситуація може погіршитись, якщо не вчасно не усунути дефект.

Що потрібно враховувати під час заміни лобового скла?

Як тільки буде прийнято рішення про те, що потрібна замена автостекла, проконсультуйтеся з персоналом сервісу, перш ніж розпочати роботу. На що варто звернути увагу?

Сертифіковані та навчені технічні фахівці

Перше, що потрібно перевірити, — чи сертифікований технік. Потрібно враховувати не сертифікат компанії, а індивідуальний документ, який підтверджує професійну підготовку майстра.

Досвід використання клею

Клей – це інструмент, який використовується під час заміни, який гарантує, що автоскло залишиться на місці. Виробники клею завжди радять, щоб їхній продукт використовувався техніком, який пройшов навчання з його використання.

Як довго можна буде безпечно їздити?

Перед заміною проконсультуйтеся з техніками щодо того, скільки часу пройде до повного застигання скла. Дізнайтесь, коли можна буде спокійно їздити. Таким чином, кожен знатиме, коли потрібно вписати ремонт у свій графік. Переконайтеся, що клей остаточно затвердів, перш ніж сідати за кермо.

Матеріал, який відповідає стандартам

Окрім перевірки навичок технічного спеціаліста, переконайтеся, що матеріали та нове скло відповідають належним стандартам безпеки автомобілів. Скло має бути досить прозорим і мати властивість витримувати вплив.

Гарантійна політика

У разі виявлення будь-яких недоліків клієнт може попросити компанію усунути помилку протягом гарантійного терміну. Гарантія відповідає за роботу сервісу.

Скільки знадобиться часу?

Дехто вважає, що замена лобового стекла — завдання, виконання якого займає кілька хвилин. Але найчастіше це не так!

Установка нового лобового скла займає приблизно дві-три години. Процес включає зняття старого скла, установку нового і його герметизацію.

Догляд за новим лобовим склом

З установкою нового автоскла у вас може виникнути спокуса знову сісти за кермо свого автомобіля та почати їздити на ньому. Але зачекайте! Вам доведеться трохи доглядати за вітровим склом, щоб воно залишалося міцним на довгі роки.

Насамперед вам потрібно дати час висохнути ущільнювачу на вашому склі. Це може тривати лише годину або кілька годин.