На будівельному і меблевому ринку весь час з’являються нові матеріали. Сучасні технології виготовлення надають матеріалами нові властивості і характеристики: підвищену міцність, стійкість до пошкоджень, довговічність, достовірність імітації натуральних матеріалів. Одна з таких новинок – мебельный пластик.

Що таке HPL пластик

HPL (High Pressure Laminate) – це пластик високого тиску – сучасний композитний матеріал, що отримується з аркушів паперу, термоактивних смол і захисного шару. Спочатку цей універсальний облицювальний матеріал став популярний в Європі, зараз набув поширення в Росії, де широко застосовується в меблевому виробництві і будівництві. У нас його ще називають ДБСП – декоративний паперово-шаруватий пластик.

Хпл лист складається з 3 шарів:

 1. Крафт папір, просочений смолою з термопластичними властивостями, яка містить феноли. Можуть додаватися додаткові компоненти для додання трудногорючесть і можливості постформінгу.
 2. Декоративний паперовий шар, що визначає зовнішній вигляд пластика. Може бути одноколірним або імітує натуральні матеріали (деревину, камінь, метал).
  Захисне покриття (оверлей). Завдяки йому пластик має високу стійкість до агресивних середовищ, ультрафіолетового випромінювання, механічних впливів.
 3. HPL лист виходить дуже щільний. Товщина від 0,5 мм до 2,5 см визначається кількістю аркушів крафт-паперу. У структурі практично немає часу, тому поверхні застосовні в медицині – вони легко миються, в них не затримуються частинки їжі, пилу, не розвиваються мікроби.

Технологія отримання HPL

Пластик HPL отримують з паперу, просоченої полімерними смолами. Під впливом високого тиску і температури смолисті речовини розплавляються, рівномірно заповнюють пори паперових волокон, склеюють листи між собою і тверднуть.

Готовий виріб набуває міцність, монолітність, стає стійким до механічних впливів, вологості і температури.

При виробництві декоративного HPL пластика використовують додатковий шар-декор (для самонесучих панелей – 2 шари по обидва боки). За допомогою прес-пластини йому надають необхідну фактуру. Великий вибір тиснень в поєднанні з різноманіттям кольорів дозволяє отримати більше 3000 унікальних поверхонь.

Переваги HPL пластика

Завдяки особливій технології виробництва і застосування спеціального захисного покриття декоративний паперово-шаруватий пластик має низку властивостей, які роблять його воістину універсальним оздоблювальним матеріалом:

 • Висока міцність.
 • Стійкість до утворення подряпин, вм’ятин і сколів від ударів.
 • Стійкість до УФ-випромінювання.
 • Екологічність – не виділяють в повітря шкідливих речовин.
 • Пожежостійкість.
 • Широкі можливості для дизайнерського оформлення.

Пластик згинається, тому з нього роблять не тільки прямі конструкції, але і надають закруглені форми.

Можна отримати деревне або кам’яний дизайн, відрізнити від натурального, при цьому HPL-панелі легкі, не бояться води, високої температури, пара, мають порівняно невисокою вартістю, служать довше.