Якщо пару десятків років назад для оздоблення стін в 99 випадках зі 100 використовувалися шпалери, то сьогодні ситуація виглядає інакше.

Все більше будівельників і замовників віддають перевагу декоративної штукатурки, оскільки вона практична, міцна і довговічна.

За допомогою декоративної штукатурки можна красиво обробити стіни, зімітувати натуральний камінь, тканину або метал, створити панно або панелі, зробивши приміщення унікальним.

Вважається, що вона підходить під будь-який стиль – досвідчений дизайнер завжди знайде їй застосування.

Зверніть увагу, що на сайті vsedveri.ua можна придбати якісні та міцні міжкімнатні та вхідні двері за найдоступнішими цінами вже сьогодні.

Переваги матеріалу

Перелічимо основні плюси штукатурки:

1. Можливість приховати тріщини і нерівності стін. Її можна наносити на стартовий шар, що не обробляючи і не вирівнюючи невеликі вм’ятини, тріщини, напливи. Якщо штукатурка фактурна, то площину стіни взагалі може змінюватися на кілька сантиметрів.

2. Екологічність. До складу входять тільки натуральні компоненти, при нагріванні штукатурка не виділяє шкідливих газів, сажі, гару.

3. Тривалий термін служби. Правильно підібрана і нанесена штукатурка не втрачає свої якостей і зовнішнього вигляду десятиліттями.

4. Величезний асортимент. Ви зможете підібрати якісну і красиву штукатурку під будь-який тип і стиль приміщення.

5. Висока міцність і захист стін. Якщо шпалери можна легко пошкодити і порвати, просто зачепивши їх нігтем або одягом, то штукатурка витримує досить сильні удари і впливу.

6. Антисептичні властивості. Більшість сучасних штукатурок містить антисептики, що запобігають виникненню грибка, цвілі, почернений навіть в приміщеннях з високою вологістю.

Види декоративних штукатурок

На ринку представлена ​​величезна кількість видів і типів штукатурок.

Розглянемо найбільш популярні:

1. Мінеральна. Випускається в мішках (в сухому вигляді) на основі цементу. Перед використанням розлучається з водою і розмішується за допомогою міксера. Необхідно домогтися якісного вимішування, щоб не залишилося грудок, які при нанесенні будуть дряпати шар. Має хорошу міцність, доступну ціну і малі витрати. У деяких видах штукатурки можуть бути присутніми мармурова крихта, блискітки або інші декоративні наповнювачі, що покращують зовнішній вигляд покриття.

2. Акрилова. Сучасного вигляду штукатурки на основі акрилової смоли. Не пропускає воду, добре прилипає до будь-яких поверхонь, має високу пластичність, легко наноситься, дозволяє створювати фактурні поверхні за допомогою фігурних шпателів або валиків. Випускається в готовому видно, не вимагає додавання води.

3. Силіконова. Відмінний вибір для сучасних інтер’єрів. Має відмінну адгезію, легко наноситься, еластична і довговічна. Особливого догляду не потрібно, може наноситися всередині і зовні приміщень, має широку колірну гамму.

Існують і інші види штукатурки, але їх використовують значно рідше, ніж вищеописані.