Багато з нас уявляють, яким має бути будинок вашої мрії. А ось про паркани ми часто думаємо в останню чергу. Але ж саме зі зведення огорожі на ділянці все і починається!

Паркан – один з важливих елементів. Він виконує функцію огорожі, яка повинна довго і міцно стояти. Друге його призначення – естетичне.

Давайте докладніше розглянемо основні види парканів від самих бюджетних до дорожчих.

Огорожа з сітки рабиці

Найпростішим і менш витратним варіантом огорожі Вашої ділянки, звичайно ж, буде паркан із сітки-рабиці. В основному його використовують для того, щоб позначити межі ділянки або дати вільний доступ сонячним променям і повітрю для рослин. Ним також можна обгородити водойму або ліс.

Огорожа з профнастилу

Більш дорогий і один з найпопулярніших на сьогоднішній день – паркан з профнастилу. Він повністю не проглядається і має широкий вибір кольору покриття. При виборі дуже важливо звернути увагу на товщину самого листа. Для довговічного забору рекомендується вибирати # профлист з товщиною стали 0,5 мм.

Більш економічний варіант – 0,4мм. Такий лист є менш надійним і втратить зовнішню привабливість вже через 7 років експлуатації. Найдешевший варіант – 0,3мм. Його варто вибрати тільки в якості тимчасового огородження, так як така товщина і його цинковий захист не є показником високої якості. Термін служби такого паркану 1-3 роки. Обов’язково вимагайте заміряти листи, які вам привезли на монтаж, спеціальним приладом (електронним мікрометром), щоб не стати ошуканими.

Огорожа з евроштакетніка

В одній ціновій категорії з профільним листом знаходиться паркан з металевого штакетнику. У нього є кілька головних відмінностей – продивлюваніть, пропускна здатність сонячних променів і циркуляція повітря на ділянці. Дана огорожа виглядає більш «вільною». Якщо ви плануєте розсаджувати на ділянці рослинність, обов’язково розгляньте цей варіант, тому що з ним ваші рослини отримають сонячне світло і свіже повітря.

Дерев’яний забор

Більш «екологічним» варіантом стане паркан з дерева. Звичайно, він виглядає більш натурально, але при цьому матеріал вимагає щорічного відходу.

Паркан жалюзі

Найдорожчим і найсучаснішим є паркан-жалюзі від https://www.budservic.com.ua/product-category/zabor/zabor-zhalyuzi/. На перший погляд він виглядає глухим, але якщо придивитися, то ви помітите, що це огорожа не заважає циркуляції повітря на ділянці і пропускає сонячні промені.

Не забувайте, що розцінки і стійкість вашої огорожі, також багато в чому залежать і від технології монтажу опорних стовпів, до яких кріпиться матеріал.