Кожні сходи, встановлені в житловому приміщенні, адміністративній будівлі або на виробничих площах, обов’язково забезпечені бар’єрами. Такі сходові огородження є захисною спорудою і створюються з різних матеріалів в різноманітних стилістиці, в залежності від призначення сходів. Вони виконують кілька функцій.

  1. Безпека. Запобігають ймовірність падіння з сходового маршу або прольоту. Це особливо важливо при використанні сходи в житловому приміщенні, де є діти або люди похилого віку.
  2. Забезпечення комфортності спуску і підйому по сходах.
  3. Гарний продуманий вид, гармонійно відповідний до навколишнього оточення. Стильний дизайн огорож сходів, замовити огорожу для яких можна на сайті https://sklo-plus.com.ua/perila-i-ograzhdeniya.html, логічно завершує будь-який інтер’єр як громадських, так і житлових приміщень.

З чого складається сходова огорожа

Перила або огорожі сходів не є монолітними конструкціями. З метою забезпечення необхідної міцності, а також зручності використання, вони складаються з декількох частин, кожна з яких виконує свою функцію.

Складові огороджувальні елементи для сходів

Конструкція, яку представляють собою сходові поручні, включає в себе три складові – це балясини, поручні і заповнення. Балясини грають роль опорних стовпів. На них лягає основне навантаження. Ця частина споруди встановлюється по краях сходового прольоту (і маршових сходів в тому числі) на відстані 50-60 см одна від одної. Їх встановлюють обов’язково при монтажі поворотних фрагментів споруди.

Сходові горизонтальні поручні служать, в основному, для опори людини при спуску і підйомі. Ця деталь з’єднується з балясинами шляхом зварювання або за допомогою спеціального кріплення. Сходові поручні вступають в прямий контакт з руками людини, тому вони повинні відрізнятись ідеальними гладкістю і зручністю.

Поручні бувають горизонтальними і похилими, в залежності від конструкції сходів. Перила мають вирішальне значення в профілактиці травматизму і забезпеченні безпеки. Сходи, що мають надійні, міцні перила, побудовані в приватному будинку або на промисловому підприємстві, завжди будуть запорукою комфорту і надійності.

Комбіновані перила

Поручні, поєднуючи опорні стовпи, забезпечують міцну зв’язку всієї сходах. Вони можуть розташовуватися на висоті від 90 до 110 см. Цей параметр вибирається залежно від зросту людей, які користуються сходами. При наявності в будинку маленьких дітей або низькорослих жителів можлива установка другого рівня поручнів.

Заповнення – це елемент сходів і встановленого огородження, який є скоріше дизайнерським штрихом. Опорні стовпи зазвичай встановлюються на відстані 60 см один від одного. Якщо в будинку немає дітей, для яких це відстань занадто широко, то можна обійтися і без заповнення. Щоб захистити небезпечний простір, застосовують додаткові вертикальні балясини, горизонтальні скоби, ковані візерунки, скло, пластик. Вирішення цієї проблеми може бути як дизайнерським, так і чисто практичним.

Як зробити грамотний вибір

Найважливішим фактором в моменті вибору матеріалу для виготовлення поручнів зазвичай вважається інтер’єр приміщення. Для деяких будинків, оформлених в таких стилях як модерн, або хай-тек, дуже підходять види з ПВХ або скла. Приміщення з більш легким, майже класичним оформленням грамотніше було б прикрасити поручнями з дерева, металу або ПВХ.

У сходів поручні є дуже важливим і невід’ємним елементом, обладнавши який необхідно враховувати те, на скільки гармонійно вони будуть поєднуватися з іншими елементами декорування приміщення, категорію людей, які проживають в даному будинку, і експлуатують сходи.

Не важливо, з чого буде виготовлена вся сходова конструкція. Самі огорожі можуть бути іншого походження. Сучасні дизайнерські рішення дають можливість поєднувати абсолютно несумісні предмети і матеріали, і досить-таки успішно здійснювати свої найсміливіші бачення.