Стіни ванної кімнати оздоблюються керамічною плитою. Вона захищає стіни і внутрішні магістралі від вологості. Однак деякі деталі комунікаційних систем повинні бути у вільному доступі: запірна арматура, лічильники, вимірювальні прилади.

Щоб їх приховати від сторонніх і забезпечити легкий доступ, встановлюється ревізійний люк. Зовні він практично непомітний в інтер’єрі ванної кімнати. Можна придбати ревізійний люк і встановити самостійно.

Різновиди люків

Розсувний ревізійний люк встановлюється в кімнатах з обмеженою площею. Зовнішню частину можна обробити таким же матеріалом, яким покриті стіни. Щоб відкрити дверцята, на неї потрібно трохи натиснути і зрушити в сторону. Рамний механізм призводить люк в рух. Для виготовлення використовується метал, поверхня покривається антикорозійним складом.

Орної ревізійний люк відкривається, як звичайні двері. Даний тип конструкції повністю зливається зі стіною. Для відкриття досить потягнути за ручку.

Нажімниє люки відкриваються найпростіше: досить натиснути в певному місці, і дверцята сама вийде вперед.

Технологія монтажу

Ревізійні люки продаються в зібраному комплекті. Можна спорудити виріб самостійно, але на це піде багато часу. Дверцята виготовляється з легких матеріалів – фанери або гіпсокартону.

Процес установки враховує наступні етапи:

  • створення каркаса;
  • монтаж дверцята (краще використовувати легкий гіпсокартон);
  • кріплення замку (підходять прості системи);
  • облицювання зовнішньої сторони (можна використовувати матеріали, якими покриті
  • стіни, або виділити люк для швидкого пошуку);
  • герметизація стиків.

Якщо ревізійний люк буде встановлений в готову нішу, доведеться коригувати розміри каркаса, щоб він вільно встав всередині і щільно осел. Для вирівнювання використовуються опорні клини. Каркас кріпиться шурупами або саморізами.

Збірна конструкція – більш зручний в установці варіант. У процесі можна коригувати габарити. Можлива зміна обшивки і положення. Дана технологія дозволяє встановити ревізійний люк практично в будь-якому місці.

Якщо конструкція буде встановлюватися в саморобну нішу, ревізійний люк надійно і щільно вмонтується в монолітну стіну. Так, можна встановити обладнання будь-якого розміру. Вага ревізійного люка не чинитиме сильний вплив на стіну.