Монтаж покрівлі з листової сталі виконується в два етапи:

Етап перший

Проводиться виготовлення картин для рядового покриття покрівельних скатів, звисів карнизів, настінних жолобів і разжелобов. Щоб виготовити картини для фальцевої покрівлі, безпосередньо на будівельному майданчику в першу чергу роблять заготовки необхідних розмірів і форм (у відповідності з кресленнями майбутньої покрівлі). Придбати фальцеву покрівлю можна на сайті https://zavodkm.com.ua/db/faltsevaia-krovlia/.

Розмітку сталевих листів для вирізки деталей виробляють за допомогою вимірювальних приладів і необхідних інструментів. На метал наносять позначки, після чого в залежності від конкретної товщини сталевого листа він розрізається і з’єднується фальцами в картини, довжина яких повинна відповідати довжині ската. Для створення заготовок для подальшого виконання стоячих фальців бічні кромки загинаються.

Етап другий

На цьому етапі роботи готові картини фальца піднімаються на дах, де за допомогою стоячих (в більшості випадків одинарних) фальців їх бічні краї з’єднуються один з одним. Герметичність з’єднання можна багаторазово підвищити за допомогою самоклеющейся стрічки.

Після цього здійснюють кріплення картин крівлі до обрешітки. Для цього використовуються сталеві смужки – кляммери. Вони являють собою пластини з металу з просвердленими в них отворами. Одним словом, це кріпильний елемент для закріплення картин до основи за допомогою саморізів на основі міцних металів.

Клямери можуть бути легкими (плаваючими, рухливими), нерухомими і підвісними. Під час покрівельних робіт застосовуються перші два типи. Якщо картина досить довга, використовуються ковзаючі (плаваючі) кляммери. Їх форма дозволяє металевим листам трохи зміщуватися по відношенню до нижньої частини даху у вертикальному напрямку. Довжина паза кляммера плаваючого типу прямо пропорційна довжині покрівельної картини і коливається в діапазоні 50-70 мм.

При кріпленні один кінець кляммера заводиться в стоячий фальц при його вигині, а інший кінець кріпиться до обрешеточних брусу. Діючи таким способом, можна отримати дахове покриття високої якості і обійтися без технологічних отворів. Всі вживані для кріплення деталі (кляммери, болти, цвяхи, дріт) неодмінно повинні бути виготовлені з оцинкованої сталі. Відповідність цій вимозі є гарантією того, що кріплення не втратить якісних характеристик і прослужить так само довго, як і покрівельне покриття.

Черговість зведення вертикальних фальцев рядових покрівельних листів

Один кінець покладеного листа закріплюють за допомогою кріпильних деталей до обрешітки. Клямери повинні розташовуватися по краю листа і проміжками до 600 мм і кріпляться до основи за допомогою оцинкованих саморізів (4,8 х 28 мм). У тому випадку, коли здійснюється монтаж листів завдовжки більше 10 м, їх закріплюють за допомогою плаваючих кляммеров. Даний захід є гарантією збереження герметичності покрівельного покриття в разі деформації листів внаслідок різких температурних перепадів.