Систематичне проникнення в житлове приміщення шуму з вулиці і з сусідніх квартир здійснює негативний вплив на здоров’я людини, піддаючи його можливому ризику.

Для забезпечення якісного захисту житла від турбують звуків необхідно провести роботи по звукоізоляції з використанням звукоізоляційних матеріалів.

Види

За своїми видами шуми діляться на повітряні і ударні. Під повітряними шумами маються на увазі звуки, що переносяться через повітря і виражені в криках, гучному сміху або музиці. Шляхами їх проникнення в житло є дефекти в стінах і вікнах. Ударні шуми виражаються в механічних коливаннях, що відбуваються при роботі будівельних інструментів, тупоті, стрибках і звукоізоляційні матеріали перед ними безсилі.

Монтаж звукоізоляції

Ізоляція шуму включає в себе два напрямки, звукоізоляцію і звукопоглинання. Перед тим як приступити до робіт по ізоляції шуму, необхідно спочатку виявити джерела його проникнення, щоб уникнути безглуздого монтажу. Роботи по звукопоглинанню включають в себе ізоляцію стелі, стін і підлоги:

  • Роботи по звукоізоляції стін відбуваються з використанням акустичних матеріалів тришарової структури або гіпсокартону.
  • Навісні стельові конструкції, для виконання яких використовуються пористі види матеріалів, сприяють звукоізоляції стелі.
  • Звукоізоляцію підлоги частково забезпечують сучасні покриття для підлоги, але максимальне скорочення ступеня шуму гарантує конструкція плаваючої підлоги.

Для цього створюється бетонна, цементно-піщана або гіпсова стяжка, яку мають у своєму розпорядженні на звукоізоляційний матеріал, такий як мінеральна вата і т.д. і розділяють зі стінами за допомогою спеціальних прокладок. Для запобігання проникнення шуму через двері і вікна необхідно ліквідувати щілини між рамами їх полотен за допомогою спеціальних прокладок.

Для того щоб житлове приміщення відрізнялося абсолютною звуконепроникністю в процесі робіт слід вдатися до допомоги не одного, а відразу декількох звукоізоляційних матеріалів, що забезпечують поглинання ударних шумів, звуків і сприяють звукоізоляції. Гальмування звукової хвилі допомагають ізолятори з потужною м’якою обшивкою, а відображенню – з твердої.