Лінолеум, це практичне і якісне покриття для підлоги, яке є затребуваним вже багато років. Якісна імітація будь-яких текстур і відтінків дозволяє використовувати матеріал для оформлення різних інтер’єрів.

Проведення підготовчих робіт

Перш, ніж приступати до укладання підлогового покриття, слід вирівняти підлогу і укласти теплоізоляційний матеріал. Для вирівнювання найкраще зробити стяжку.

Оптимальні умови для укладання, це вологість від 30 до 60%, а також температура від +18 С0. Перш, ніж починати роботу, варто принести матеріал в приміщення і залишити хоча б на добу. Часто матеріал доводиться розрізати. Для цього використовується будівельний ніж або ножиці.

Якщо на підлозі є нерівності або дефекти, слід покрити його шпаклівкою і ґрунтовкою. Шар шпаклівки повинен становити не менше 1,5-2 мм.

Технологія укладання підлогового покриття

Перш за все роблять заземлення для електричного струму. Це можна зробити за допомогою мідної стрічки. Також наноситься спеціальний склад, що клеїть, який має високу електропровідність. Він наноситься на смуги з міді і підсушують. У складі не повинно бути такого речовини як неопрен, оскільки покриття для підлоги з часом може втратити забарвлення.

Клейове укладання лінолеуму

Для цього використовується клей. Важливо не допустити утворення повітряних порожнин між клеєм і лінолеумом. Лист розкладають на підлогу і розгортають в двох напрямках одночасно. Напрямок настилу лінолеуму залежить від різних чинників, наприклад освітлення, площі приміщення і так далі.

Настил покриття з мармуровим малюнком здійснюється перпендикулярно вікну. В результаті підлогу буде здаватися рівномірним, а шви не стануть кидатися в очі.

Якщо виникає необхідність в проробляє отворів або розрізів, то це необхідно робити з великою обережністю, щоб не пошкодити стрічки заземлення.

По периметру укладається дерев’яний плінтус. Його закріплюють цвяхами або шурупами.

Вільне або сухе укладання

Цей спосіб застосовується для невеликих приміщень, площа яких не перевищує 20 м2. Щоб забезпечити більшу стійкість і надійність, рекомендується використовувати двосторонній скотч.

Рулон заносять в приміщення, розгортають і дозволяють матеріалу деякий час відлежатися. Сухий спосіб передбачає використання цілих полотен. Розміри шматків повинні мати нахлест як мінімум в 10 см.

Для закладення швів використовується холодне зварювання. Це спеціальний склад, за допомогою якого можна закрити шви, і зробити їх менш помітними. Можна використовувати як кольоровий, так і безбарвний матеріал.