Кахель на протязі довгих років не здає позицій, як найпоширеніший варіант облицювання підлоги. Укладання цієї плитки не викликає особливих труднощів і може бути виконаним самостійно.

Особливості укладання

Сьогодні легко знайти і придбати кахельну плитку в будь-якому магазині будматеріалів. Можна заздалегідь подивитися магазин плитки і кахлю в інтернеті, ознайомитися з асортиментом і вибрати варіант, який підходить за розміром і кольором.

Вирахувати потрібну кількість кахлю для обробки підлоги нескладно. Буде потрібно визначити площу приміщення і розділити його на площу однієї плитки. Отримане значення слід збільшити на 10%. Це необхідно, щоб забезпечити запас матеріалу в разі його поломки при транспортуванні, різанні або укладанні.

Починають роботи з облицювання з того, що готують підставу:

  • Вирівнюють за допомогою стяжки або наливної підлоги.
  • Покривають ґрунтовим складом глибокого просочення за допомогою валика або широкої малярської пензлика.

Після того як ґрунтовка висохне, приступають до розмітки поверхні. Плитки викладають на сухій підлозі, вибравши один з варіантів розкладки:

  • Традиційний.
  • Діагональний.
  • Модульний.
  • У розбіг.
  • Зі зміщенням на одну третину.
  • «Ялинкою».
  • Комбінований.

Розкладку будь-якого типу починають від геометричного центру кімнати. На чільні місця і біля порогів кладуть цілі елементи, обрізані – в кутах і уздовж стін. Таким чином вдається правильно відтворити малюнок на кахлі і оцінити, як облицювання буде виглядати в майбутньому.

Наступним етапом кахель прибирають з підлоги і готують клеїть. Спеціальну порошкоподібну суміш по інструкції розчиняють у воді і шляхом ретельного перемішування перетворюють в однорідний розчин.

Його розподіляють шпателем з зубчиками на невеликій ділянці підлоги, дотримуючись однакову товщину шару. Якщо кахель має великий розмір, клей наносять і на його. Плитки акуратно притискають до поверхні і обережно простукують гумовим молотком.

За таким алгоритмом формують горизонтальні ряди, залишаючи між елементами невеликі проміжки. Після висихання клею, кахельну облицювання миють і заповнюють шви спеціальної затіркою.

Переваги кахельної підлоги

Однією з переваг кахельної плитки є стійкість до вологи. Тому вона ідеально підходить для облицювання підлоги у ванній, передпокої і на кухні. Якщо поєднати кахель з системою теплої підлоги, його цілком можна використовувати у вітальні, щоб створити оригінальне покриття для підлоги з малюнком.

При правильному укладанні кахельне покриття прослужить довгі роки і не зажадає особливого догляду.