По-перше, вибираючи для придбання диван, важливо вже знати для якої мети ви його купуєте. Одними покупцями він може використовуватися як спальний диван, а інші будуть використовувати цей вид меблів, як місце для перегляду фільмів по телевізору.

По-друге, краще всього вибирати диван хорошої якості. В цьому плані варто звернути на складові конструкційні особливості меблів, у вигляді каркаса, оббивки, а також наповнювача. Якраз особливості цих компонентів будуть впливати на якість виробу.

По-третє, стиль меблів, також є важливим фактором при виборі дивана. Класичними виробами, що мають каркас з дерева, можна доповнювати будь-яку кімнату, так як вони додадуть відчуття повного комфорту. Матеріалом для виробництва каркаса може бути найрізноманітніші породи дерева. Найдешевшими вважаються дивани, зроблені з хвойних порід, але у них не висока якість. Більш надійними, міцними і зносостійкими є каркаси диванів матеріалом, яких при виробництві служили породи дуба, горіха і ясена. Загалом, будь то м’який диван або з дерев’яним каркасом, важливо, щоб він природно вписувався в інтер’єр вашої квартири або будинку.

По-четверте, вибираючи диван для сну, потрібно з’ясувати, який розмір необхідний, подібна меблі можуть бути, як двомісної, так і тримісній. Сім’ї з трьох осіб на дивані, розрахованому для двох чоловік може бути не комфортно, так що краще всього придбати кутовий диван.

По-п’яте, перед покупкою нового дивана, потрібно провести всі необхідні вимірювання. У магазині також найкраще скористатися рулеткою для того, щоб зробити виміри всіх габаритів дивана. Вся ця процедура необхідна для того, щоб бути впевненим, що меблі для вашого житла підібрана правильно.

І нарешті, купуючи новий м’який диван, багато покупців задаються питанням, яка оббивка краще підійде, щоб без особливих зусиль її можна було чистити. Для оббивки дивана світлих кольорів, на яких видно навіть невеликі забруднення, краще підійде такий матеріал, як флок, який досить простий у догляді, пил з нього можна прибрати простий щіткою для одягу. А ось більш обережного ставлення до себе вимагає матеріал для оббивки дивана, жаккард, тому його не рекомендується купувати в дитячу.

Можна підвести висновок, що при покупці дивана, потрібно керуватися наступними факторами, а саме: мета вашої покупки дивана, необхідність визначення вибору матеріалу вироби, а відповідно і якості, також стиль дивана і на скільки людей він повинен бути розрахований. І тільки після цих дій можна йти в меблевий магазин, попередньо взявши з собою вимірювальну рулетку.