У всьому світі не знайдеться людини, яка б не проходила цього своєрідного «курсу виживання». Всі знайомі з цим стихійним лихом та його складовими: запахом фарби, лаку, нових меблів та горами будівельного сміття.

Ремонт буває двох видів: капітальний та косметичний. Капітальний ремонт вміщує масштабні дії: заміна вікон, перепланування, демонтаж старої проводки тощо. Його краще проводити у літню пору року.

Комплексний ремонт квартири складно здійснити самостійно, краще довірити спеціалістам.

До косметичного ремонту відноситься заміна сантехніки, дверей, фарбування поверхонь, декор стін. Для його проведення сезон не важливий, і його можна починати в будь-який зручний час.

Не кожен може зважитися на глобальну зміну обстановки, провину цьому брак коштів, часу та банальна звичка до старих, але таких затишних та «домашніх» речей.

Але якщо рішення прийнято і капітальний ремонт неминучий, необхідно скласти якийсь алгоритм дій, який суттєво заощадить час, сили та нерви.

Щоб мати уявлення про те, який стиль планування брати за основу, можна пошукати в Інтернеті зразкові варіанти оформлення схожого житла. Це допоможе візуально визначитися з кінцевим результатом ситуації в будинку.

Незайвим буде розміщення додаткових розеток, що убереже від використання різних подовжувачів у разі позапланової перестановки.

Якщо ремонт проводиться в невеликій кімнаті, від застосування гіпсокартону краще відмовитись, оскільки його використання суттєво зменшить житлову площу. Використовувати його варто тільки в тому випадку, якщо штукатурка не в змозі впоратися з нерівністю стін.

Щоб ремонт пройшов максимально гладко, слід дотримуватися певного порядку черговості виконання робіт. Насамперед варто розібратися з брудною роботою – демонтажем старих конструкцій, збиранням пилу та вивезенням сміття.

У чистому приміщенні працювати набагато приємніше, та й ризик забруднити нові матеріали зводиться до мінімуму. Далі слід замінити вікна, тому що в процесі їх встановлення також утворюється багато бруду.

Наступним етапом стане вирівнювання підлоги за допомогою стяжки. Якщо підлога далека від досконалості, а часу на остаточне висихання стяжки немає, то можна скористатися наливною підлогою або сухою стяжкою.

Далі виконуються роботи з розведення водопровідних та опалювальних труб, а також електропроводки.

Цей етап слід виконувати з особливою відповідальністю, оскільки невдалий чи неправильний монтаж комунікацій здатний викликати проблеми у майбутньому, усунення яких доведеться демонтувати обробку.

За прокладанням комунікацій слід чорнове оздоблення приміщення. Стіни вирівнюються та готуються до фінішного покриття. Необхідно ретельно приховати дроти та труби, а також усунути нерівності на стінах за допомогою ґрунтовки.

Завершальним кроком ремонтних робіт є встановлення дверей та проведення оздоблювальних робіт: поклейка шпалер, укладання плитки, фарбування стелі та стін.

Звичайно, зважитися на капітальний ремонт дуже нелегко, але, як радять психологи, періодично потрібно змінювати навколишнє оточення, будь то проста перестановка меблів або грандіозний захід під назвою «ремонт».

Доведено, що зміна інтер’єру благотворно впливає на настрій та самопочуття людини.