Найчастіше використання балкона зводиться до зберігання на ньому старих і непотрібних речей, які, цілком можливо, вже ніколи не зможуть стати в нагоді. Буде просто чудово, якщо ви зважитеся викинути весь цей мотлох, і самостійно зробите ремонт балкона. Адже це місце при вмілому ремонті може стати просто чудовим для відпочинку і зручною коморою.

Першочергове завдання – свій балкон треба зробити теплим і надійно захистити його від впливу будь-яких атмосферних опадів. Одним з найкращих варіантів буде – на основі вже наявної бази виготовити листкове огорожу. З цією метою з будь-якого водостійкого матеріалу (наприклад, з ламінованого пластику) роблять зовнішній шар, а внутрішній шар утеплюють, використовуючи для цього на вибір: дерево, піноутеплювач або ДВП.

Якщо в балконному огорожі є дерев’яні елементи, або внутрішня обробка буде виконуватися із застосуванням рейок, то дуже бажано передбачити пароізоляцію. При самостійному ремонті балкона встановлена ​​пароізоляція захищає дерево від можливого негативного впливу вологи, що виділяється через перепад двох температурних режимів (конденсат).

Пароізоляцію найкраще обладнати з вологостійких рулонних матеріалів. Зокрема, для цього можна використовувати пергамент або поліетиленову плівку. Рами для скління балкона краще всього виготовляти з алюмінієвого або сталевого профілю. Такі рами будуть вельми надійними і довговічними.

Кріплять рами за допомогою дюбелів до плит і стін. Дуже важливо, щоб рами були встановлені строго вертикально – це перевіряється схилом. Якщо квартира розташована на самому останньому поверсі, то бажано зробити дах, і утеплити її таким же чином, як і стіни. Останнім часом стають все більш популярними балкони, які представляють собою вікно, суцільне від підлоги до стелі.

Однак якісно виконати таку роботу самостійно вкрай складно – краще запросити досвідчених фахівців, які мають досвід виконання подібних робіт. На оновленому балконі, захищеному від дощу, снігу та вітру, можна встановити складну і вбудовані меблі – шафи, відкидні полки, столик, сидіння або встановити шезлонги.